کد خبر: 11458

تعزیرات حکومتی تهران، از عملکرد برخی غرفه داران میدان مرکزی میوه و تره بار انتقاد کرد و نسبت به افشای برخی تخلفات میوه فروشان و بارفروشان هشدار داد..

به گزارش قم خبر به نقل از مهر؛ جلسه مشترک تعزیرات حکومتی تهران با دستگاههای نظارتی با موضوع ساماندهی میدان میوه و تره بار در محل اداره تعزیرات حکومتی تهران با حضور رئیس و نماینده اتحادیه میوه و سبزی، معاون سازمان حمایت از مصرف کنندگان و تولید کنندگان، نماینده اداره کل جهاد کشاورزی، نماینده دانشگاه علوم پزشکی ایران، اتحادیه باغداران و سرکلانتر پنجم راهور تهران بزرگ و جانشین پلیس امنیت فاتب برگزار شد.

در این جلسه محمد محمدی مدیرکل تعزیرات حکومتی تهران با انتقاد از غیبت روسای اتاق اصناف، اتحادیه بارفروشان و سازمان صنعت، معدن و تجارت استان تهران در جلسه گفت: میدان مرکزی میوه و تره بار حاشیه های زیادی دارد. در این میدان عده ای ۲۰ سال است با اجاره دادن خیابان ها به دلال ها مال هنگفت و نامشروعی کسب می کنند و تخلفات صنفی داشتند واکنون تا حد قابل قبولی متوقف شده است.

معاون سازمان تعزیرات حکومتی کشور گفت: این افراد ناراحت هستند و به هر شکل ممکن می خواهند جلوی نظارت بر این میدان را بگیرند. در حال حاضر بیش از ۸۰ حجره ساعت کار قانونی را رعایت نمی کنند، شمار قابل توجهی هم با تجاوز به معابر فعالیت صنفی دارند و باعث سد معبر می شوند.

همچنین تعداد قابل توجهی از حجره داران از فاکتورهای مصوب استفاده نمی کنند و یا اصلا فاکتور ارائه نمی دهند و یا سود قانونی را رعایت نمی کنند. این در حالی است که نظارت مستقیم بر عملکرد واحدهای صنفی بر عهده اتحادیه مربوط و اتاق اصناف است.

سرهنگ راقی معاون پلیس امنیت فاتب در ادامه این جلسه گفت: بررسی ها نشان می دهند که اتحادیه بارفروشان اقدامات قابل توجهی برای نظارت بر حجره داران انجام نداده است. آنچه که در بحث ساماندهی میدان مرکزی میوه و تره بار انجام شده است، حاصل اقدامات اداره کل تعزیرات حکومتی تهران، سازمان صنعت، معدن و تجارت، شهرداری، فرماندهی انتظامی تهران بزرگ، پلیس راهور و ... بوده است.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری