کد خبر: 11203

افزایش قیمت ارز و دلار در پی انتشار خبر تمدید مسائل اقتصادی خارج از بورس باعث شده تا بخشی از نقدینگی بازار سرمایه به سمت بازار ارز حرکت کند که در آینده نزدیک شاهد بازگشت آن به تالار شیشه‌ای خواهیم بود.

به گزارش قم خبر به نقل از باشگاه خبرنگاران؛ در توضیح شرایط فعلی بازار سرمایه و افت شدید شاخص پس از یک دوره‌ چهل روزه می‌توان گفت: خبر تمدید مسائل اقتصادی خارج از بورس، کاهش شدید قیمت جهانی نفت و افزایش نرخ ارز و دلار مجموعه دلایلی هستند که در روزهای گذشته موجب افت شدید بازار سرمایه و کاهش قیمت سهام شرکت‌های بورسی شده اند.

بر این اساس ریزش بازار سرمایه با توقف افزایش نرخ دلار قطع خواهد شد و جای نگرانی بیش از حد در این زمینه وجود ندارد، هر چند کاهش چند هزار واحدی شاخص بورس در چند روز گذشته موجب زیان بسیاری از سهامداران حقیقی و بی تجربه در بازار سهام شده است.

کاهش قیمت نفت بر بازار سرمایه بسیار اثر‌گذار است چرا که متاسفانه درآمد‌های دولت به شدت به نفت وابسته است و این موضوع درآمدهای دولت را تحت تاثیر قرار می دهد؛ بعلاوه این که این موضوع بر سودآوری برخی شرکتهای بورسی نیز اثرگذار است.

افزایش قیمت ارز و دلار در پی انتشار خبر تمدید مسائل اقتصادی خارج از بورس باعث شده تا بخشی از نقدینگی بازار سرمایه به سمت بازار ارز حرکت کند که در آینده نزدیک شاهد بازگشت آن به تالار شیشه ای خواهیم بود.

در پایان با انتقاد از نقش حقوقی ها در بازار سرمایه انتظار می‌رود مدیران بازار سرمایه و حقوقی ها در این شرایط از بورس حمایت کنند و برای بهبود شرایط وارد عمل شوند.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری