کد خبر: 974

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی قم خبر داد

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان قم در جلسه شورای هماهنگی استان از برگزاری مراسم ویژه بزرگداشت شهدای ۷ تیر در استان قم خبرداد.

به گزارش قم خبر و به نقل از تسنيم، نصرت‌الله لطفی امروز در جلسه شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی  با موضوع بزرگداشت شهدای هفت تیر در قم با اشاره به لزوم تکریم خانواده شهدای این روز اظهار کرد: لازم در ین مناسبت دو موضوع تکریم خانواده های شهدا و تیین شخصیت های این روز مورد توجه قرار گیرد.

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان قم با اشاره به رویکرد برنامه های بزرگداشت 7تیر افزود: 7تیر فرصتی است که باید از آن به نحو مطلوب استفاده شود و نباید تنها به برگزاری مراسمات بسنده کنیم.

وی با تاکید براینکه فاجعه 7تیر اوج عداوت استکبار نسبت به انقلاب اسلامی بوده است، تصریح کرد: این حادثه باید برای جامعه تبیین شود چرا که خصومت استکبار مربوط به دیروز و امروز نیست.

لطفی با بیان اینکه پرداختن به ریشه های بنیادین نظام دینی و خدشه ناپذیر بودن آن را از دیگر موضوعات مهمی دانست که باید به آن پرداخته شود، گفت: پس از حادثه 7تیر دوستداران و دلسوزان نظام در آن شرایط نشان دادند که بحث قانونگذاری نظام دینی متوقف نشد.

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان قم با بیان اینکه پرداختن به زوایای گوناگون این حادثه وظیفه همه است، خاطرنشان کرد: تکریم خانواده های شهدا در قالب یادواره ها انجام می شود اما مهمترین نکته تبیین ابعاد فاجعه 7 تیر و صلابت نظام اسلامی است.

وی با اشاره به اینکه 12 وزارتخانه شهید 7 تیر دارند، عنوان کرد: استان قم با 13 شهید  بیشترین آمار شهدای 7 تیر دارند که بنا داریم با همکاری بنیاد شهید مراسمی برای این شهدا برنامه ریزی کنیم.

لطفی غبارروبی و عطرافشانی مزار شهدای 7 تیر را از دیگر برنامه های این مناسبت برشمرد و اظهار کرد: عصر جمعه 6 تیرماه ساعت 6 عصر در گلزار شهدای شیخان مراسم عطرافشانی و غبارروبی مزار شهدای هفت تیر نیز در دستور کار قرار دارد.

انتهای پیام/

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری