در جلسه شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان قم که صبح امروز با موضوع حادثه ۷ تیر و با حضور نمایندگان تعدادی از ادارات استان برگزار شد تصویب شد تا از ظرفیت نماز جمعه برای گرامیداشت شهدای ۷ تیر استفاده شود.

به گزارش قم خبر و به نقل از تسنيم، در جلسه شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان قم که صبح امروز با موضوع حادثه 7 تیر و با حضور نمایندگان تعدادی از ادارات استان برگزار شد تصویب شد تا از ظرفیت نماز جمعه برای گرامیداشت شهدای 7 تیر استفاده شود.

نصرت‌الله لطفی امروز در جلسه شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی  با موضوع بزرگداشت شهدای هفت تیر در قم با اشاره به لزوم تکریم خانواده شهدای این روز اظهار کرد: لازم در ین مناسبت دو موضوع تکریم خانواده‌های شهدا و تیین شخصیت های این روز مورد توجه قرار گیرد.

وی با تاکید براینکه فاجعه 7تیر اوج عداوت استکبار نسبت به انقلاب اسلامی بوده است، تصریح کرد: این حادثه باید برای جامعه تبیین شود چرا که خصومت استکبار مربوط به دیروز و امروز نیست.

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان قم با بیان اینکه پرداختن به زوایای گوناگون این حادثه وظیفه همه است، خاطرنشان کرد: تکریم خانواده‌های شهدا در قالب یادواره ها انجام می شود اما مهمترین نکته تبیین ابعاد فاجعه 7 تیر و صلابت نظام اسلامی است.

وی با اشاره به اینکه 12 وزارتخانه شهید 7 تیر دارند، عنوان کرد: استان قم با 13 شهید  بیشترین آمار شهدای 7 تیر دارند که بنا داریم با همکاری بنیاد شهید مراسمی برای این شهدا برنامه ریزی کنیم.

لطفی غبارروبی و عطرافشانی مزار شهدای 7 تیر را از دیگر برنامه‌های این مناسبت برشمرد و اظهار کرد: عصر جمعه 6 تیرماه ساعت 6 عصر در گلزار شهدای شیخان مراسم عطرافشانی و غبارروبی مزار شهدای هفت تیر نیز در دستور کار قرار دارد.

استفاده از ظرفیت نماز جمعه برای گرامیداشت شهدای 7 تیر

حمید قاسمی معاون فرهنگی تیپ 83 امام صادق(ع) نیز در این جلسه با پیشنهاد استفاده از ظرفیت نماز جمعه برای گرامیداشت شهدای 7 تیر اظهار کرد: به جهت حضور گسترده مردم در نماز جمعه می توان از این ظرفیت برای تبیین و تکریم شهدای 7 تیر استفاده کنیم.

ناصر حمزه‌ای نیز با بیان اینکه برگزاری یادواره شهدای هفت تیر در ادارات آموزش و پرورش در دستور کار قرار دارد، گفت: در کنار برنامه‌هایی که برای بزرگداشت 7تیر در دستور کار قرار دارد لازم است برنامه‌هایی نیز ویژه مناسبت 6 تیر نیز انجام شود.

معاون پرورشی اداره کل آموزش و پرورش استان قم با بیان اینکه آموزش و پرورش 2 شهید هفت تیر دارد و آن را فخر خود می داند، خاطرنشان کرد: لازم است حادثه 6 تیر که در آن رهبر معظم انقلاب توسط منافقان ترور شدند تبیین شود چرا که این ترور یکی از فتنه های بزرگی بود که در اوایل انقلاب رخ داد.

برگزاری 72 مراسم در 72 مسجد استان

حجت‌الاسلام محمد عادل‌پور نیز با بیان اینکه تن‌ها برگزاری یادواره و مراسم اداکننده حق این شهدا نیست، اظهار کرد: لازم است برنامه‌هایی کاربردی طرح ریزی شود که تاثیرگذار باشد.

امام جمعه قنوات با اشاره به اینکه نظام ما نظامی مردمی است از همین رو نباید تنها مسئولان دولتی عهده دار و متولی برگزاری این مراسمات باشند، افزود: در همین راستا لازم است با در نظر گرفتن امکانات نهادهایی همچون سازمان تبلیغات تقویت شوند تا با محتوای فکری کار تبلیغ را در میان مردم انجام دهند.

وی با اشاره به نقش قوه قضائیه در برگزاری مراسم ویژه شهدای 7 تیر عنوان کرد: مطلوب است که با در اختیار قرار دادن بودجه‌ای به سازمان تبلیغات در 72 مسجد در سطح استان 72 مراسم گرامیداشت شهدای 7 تیر برگزار شود.

انتهای پیام/

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری