کد خبر: 971

خبرگزاری رویترز به نقل از یک مقام ارشد ایرانی اعلام کرد تهران ممکن است برای کمک به عراق تمایل به همکاری با واشنگتن داشته باشد.

به گزارش قم خبر و به نقل از تسنیم، رویترز به نقل از یک مقام ارشد ایرانی که نامش فاش نشده اعلام کرد ایران ممکن است به منظور کمک به دولت بغداد برای مقابله با تروریست‌ها تمایل به همکاری با واشنگتن داشته باشد.

مقام ایرانی به رویترز گفته است موضوع فوق در حال حاضر در حال بحث میان سران جمهوری اسلامی است. این مقام ایران همچنین اشاره‌ای نکرده است که آیا این موضوع با دیگر طرف‌های خارجی مطرح شده است یا خیر.

این مقام ایرانی همچنین با اشاره به وقایع اخیر در عراق گفته است: ما آماده همکاری با آمریکایی‌ها برای پایان دادن این ناآرامی‌ها در خاورمیانه هستیم. ما در عراق، سوریه و بسیاری کشورها دارای نفوذ فراوانی هستیم.

به گفته مقامات و تحلیلگرانی که رویترز اشاره دقیق به هویت آنها نکرده ایران برای عراق مشاوران و تجهیزات نظامی (البته نه نیروی نظامی) ارسال خواهد کرد تا به نوری المالکی نخست وزیر عراق متحد تهران کمک کند.

پیش از این روزنامه "وال استریت ژورنال" مدعی شده بود که ایران نیروهای نظامی برای مقابله با عناصر تروریستی داعش به عراق فرستاده است.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری