کد خبر: 906

رئیس قطب ارولوژی کشور گفت: براساس آمارهای موجود و رسمی، در حال حاضر ایران رکورددار پیوند اعضای مرگ مغزی در منطقه است.

به گزارش قم خبر و به نقل ا زمهر، دکتر ناصر سیم فروش شب گذشته در مراسم جشن گلریزان انجمن بیماران کلیوی که در برج میلاد تهران برگزارشد، افزود: خوشبختانه با توجه به افزایش میزان رضایت خانواده های افرادمبتلابه مرگ مغزی ودرسایه تلاش های صورت گرفته همه جانبه مسولان ودست اندرکاران مربوطه درحال حاضرایران ازنظرپیوند مرگ مغزی درمنطقه اول است. این درحالی است که تا چندی قبل کشورترکیه دراین زمینه پیشگام ترازایران بود.


 
چهره ماندگار پزشکی کشور در ادامه با بیان اینکه پزشکان حوزه پیوند همواره از خیرین واقعی بوده و هستند، خاطرنشان کرد: هر پیوند کلیه از مرگ مغز حدود 4 ساعت به طول می انجامد که بسیار حساس و پر استرس نیز هست. این در حالی است که برای هر پیوند کلیه از مرگ مغزی حدود 400 هزارتومان دستمزد به تیم پزشکی و درمانی پرداخت می شود. حال آنکه این رقم در سایر کشورها حدود 5 هزار دلار است. با این وجود پزشکان و متخصصین مربوطه همچنان با تمام توان در خدمت مردم و بیماران عزیز هستند.

 
وی با اشاره به هزینه های بسیار سنگین بیماران دیالیزی، به نقش مهم انجمن بیماران کلیوی اشاره کرد و گفت: این انجمن در 30 سال گذشته خدمات ارزشمند و فراوانی به بیماران کلیوی کشور ارایه داده و همواره بازوی توانمندی برای دولت نیز بوده است. بنابراین با توجه به اینکه این انجمن از هیچ بودجه دولتی برخوردار نیست از این رو خیرین و نیکوکاران نبایداین انجمن و بیمارانش را در برهه های سخت تنها بگذارند.

 
سیم فروش با اشاره به انتصاب مدیران لایق در وزارت بهداشت، تصریح کرد: خوشبختانه هم اکنون دست اندرکاران حوزه پیوند و بیماریهای صعب العلاج وزارت بهداشت افراد دلسوز و متخصص و درد آشنا هستند که در عمل ثابت کرده اند معتقد به حل مشکلات بیماران صعب العلاج به خصوص بیماران نیازمند پیوند هستند.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری