آیت الله عباس کعبی در گفتگو با خبرنگار قم خبر در خصوص منتظر واقعی اظهار کرد: یک منتظر واقعی باید امام شناس باشد، با امام و ولی خود ارتباط برقرار کند و خط قرمزی برروی گناهان کشیده و به سراغ گناه نرود.

عضو مجلس خبرگان رهبری با نگاهی ژرف به معنای منتظر واقعی افزود: منتظر واقعی  کسی است که در انتظار خوبی ها، ایمان،علم، پیشرفت تعالی معنویت، حکومت صالح و شایستهاست.

وی با اشاره به روایتی درباره اجر منتظران امام عصر(عج) بیان کرد: در روایت آمده در عصر غیبت حفظ ایمان و تقوا کاری بس دشوار است، همچون کسی که آتش پاره را در دست گرفته؛ لذا کسی که بتواند ایمانش را حفظ کرده و همراه دین باشد طبعا اجر و معنویتش بیشتر است.

کعبی پیرامون ویژگیهای امام زمان (عج) عنوان کرد: امام زمان(عج) از آن رو كه وارث همه پيامبران عظيم الشّأن و اولياى گران قدر الهى است، مجموعه اى كامل از صفات كمال و جمال را دارا است. او تجلّى بخش اخلاق عظيم پيامبر(ص) و خصوصيات شگفت اميرالمؤمنين(ع) و مكارم و فضايل والاى فاطمه زهرا(س) و فرزندان معصوم او است.

وی با اشاره به دعا و عبادات امام عصر (عج) خاطر نشان کرد: نمازهاى خاص و دعاهاى فراوانى كه از ناحيه مقدّسه امام زمان(عج)رسيده است، همگى دلالت بر مداومت آن بزرگوار بر دعاها و عباداتى دارند كه به يقين بالاترين نشانه بندگى و قوى ترين عامل در تقرّب به سوى خدا به شمار مى آيند.

 

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری