کد خبر: 814

سخنگوی قوه قضاییه با اشاره به این مطلب که قرار بازداشت موقت بابک زنجانی تمدید شده است گفت: ۱۵۰۰ میلیارد تومان از اموال این فرد به مزایده گذاشته شده است.

به گزارش قم خبر و به نقل از فارس، غلامحسین محسنی اژه‌ای در شصت و سومین جلسه نشست خبری درباره پرونده بابک زنجانی اظهارداشت: قرار بازداشت موقت وی مجدداً تمدید شده است و اقداماتی با وزارتخانه‌های ذیربط و اعضای آن در این خصوص صورت گرفته است.

وی ادامه داد: با همکاری وزارتخانه‌های مختلف از جمله وزارت امور خارجه و نفت ۱۵۰۰ میلیارد تومان از اموال وی به مزایده گذاشته شده است و برای پرداخت مابقی بدهی برای شناسایی اموال وی در داخل و خارج کشور اقدام شده است.

اژه‌ای با اشاره به اینکه تعدادی از افراد نزدیک به بابک زنجانی نیز دستگیر دستگیر شده‌اند گفت: این پرونده همچنان تمام نشده است و مسیر آن ادامه دارد، تعدادی نیز بازداشت و مجدداً آزاد شده‌اند.

سخنگوی قوه قضاییه در پاسخ به پرسشی مبنی بر آخرین وضعیت پرداخت مطالبات و معوقات بانکی بیان داشت: پرونده بابک زنجانی نیز یکی از پرونده‌های معوقات بانکی است. اژه‌ای افزود: در این خصوص پرونده ۳ هزار میلیاردی نیز تعیین تکلیف شده است و برای برخی از پرونده‌های دیگر نیز حکم قطعی صادر شده است و حکم باقری درمنی نیز در این راستا صادر شده است.

اژه‌ای یادآور شد: پرونده‌ای که معطل مانده باشد و هیچ اقدامی روی آن صورت نگرفته باشد و کنار گذاشته شده باشد بعید می‌دانم در دستگاه قضایی وجود داشته باشد.

وی افزود: یکی از کسانی که حدود هزار میلیارد تومان معوقات بانکی داشته با اقداماتی که از سوی دادستانی صورت گرفته ۳۵۰ میلیارد تومان آن را تسویه کرده است و فرد دیگری نیز اخیراً نامه‌ای نوشته و عنوان کرده ۸۰ میلیارد تومان بدهی و معوقات بانکی دارد که بخشی از آن را پرداخت و مابقی آن را نیز پرداخت خواهد کرد.

دادستان کل کشور توصیه کرد: کسانی که بدهی بانکی دارند تصفیه کنند تا نیازی به ورود قوه قضاییه نباشد.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری