کد خبر: 800

یکی از مراجع عظام تقلید با اشاره به بخشش خداوند گفت: در صورتی که انفاق داشته باشیم، خشم خود را فرو ببریم، دیگران را عفو کنیم و دیگران را بهره‌مند از لطف و محبت خود قرار دهیم، مورد بخشش و عفو خداوند قرار می‌گیریم.

به گزارش قم خبر و نقل از فارس،  آیت‌الله سید محمدعلی علوی‌گرگانی پیش از ظهر امروز در دیدار جمعی از روسا، مدیران و پلیس‌های تخصصی ناجا با اشاره به بخشش خداوند اظهار کرد: مغفرت و بخشش خدا به دست ما نیست و گذشت از گناه بندگان بر عهده خداوند است.

 وی با بیان اینکه آمرزش و بخشش به دست خدا است، گفت: باید به دنبال وسیله‌ای برای بخشش خدا باشیم، زیرا همه ما گناهکاریم و تنها ائمه اطهار(ع) از گناه و ناپاکی معصوم هستند.

این مرجع تقلید به معرفت بالای ائمه اطهار (ع) اشاره و تصریح کرد: ائمه اطهار(ع) آگاهی کامل از گناه دارند و هیچ‌گاه نه تنها مرتکب آن نمی‌شوند بلکه به انجام آن هم فکر نمی‌کنند.

وی تاکید کرد: همواره باید خود را در پیشگاه خداوند مقصر بدانیم و طلبکار نباشیم، زیرا در مقابل خدا چیزی نداریم و هر چه داریم برای اوست.

 

این مرجع تقلید با اشاره به بخشش خداوند گفت: در صورتی که انفاق داشته باشیم، خشم خود را فرو ببریم، دیگران را عفو کنیم و دیگران را بهره‌مند از لطف و محبت خود قرار دهیم، مورد بخشش و عفو خداوند قرار می‌گیریم.

آیت‌الله علوی‌گرگانی افزود: باید به دنبال راهی برای کسب آمرزش خداوند باشیم زیرا معتقدیم پس از مرگ عالمی وجود دارد.

وی انفاق، فرو خوردن خشم، عفو و محبت به دیگران را مهم دانست و تصریح کرد: اگر می‌خواهیم خداوند ما را ببخشد و وارد بهشت کند، باید به این امور توجه ویژه داشته باشیم، زیرا در این صورت به رستگاری و سعادت خواهیم رسید.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری