کد خبر: 773

تولیت آستان مقدس جمکران:

تولیت آستان مقدس جمکران در دیدار با مسئولان محیط زیست استان قم گفت: آلودگی محیط زیست رعایت نکردن حق الناس است و این یکی از گناهان بسیار بزرگ است.

به گزارش قم خبر، محمود علی رکنی مدیر کل حفاظت محیط زیست استان قم به مناسبت هفته محیط زیست با حجت الاسلام و المسلمین محمد حسن رحیمیان تولیت محترم مسجد مقدس جمکران دیدار کرد. 

در این دیدار مدیر کل حفاظت محیط زیست استان قم به ارائه گزارشی از وضعیت محیط زیست استان پرداخت و با اشاره به شعار هفته محیط زیست ( به نشانه مقابله با گرمایش زمین صدایتان را بالا ببرید نه سطح دریاها را) بر  بهره گیری از جایگاه رفیع استان قم بویژه حضور نورانی و مقدس حرم کریمه اهلبیت حضرت فاطمه معصومه (س)و مسجد مقدس جمکران و مراجع معظم تاکید کرد. 

وی بر تغییر الگو و سبک زندگی بر اساس آموزه های دینی تاکید کرد و از تهیه رساله عملیه زیست محیطی و نیز تدوین کتاب روایت و احادیث زیست محیطی با همکاری مرکز موضوع شناسی فقهی در آینده ای نزدیک خبر داد.

 حجت الاسلام و المسلمین محمد حسن رحیمیان رحیمیان تولیت محترم مسجد مقدس جمکران با اشاره به ظرفیتهای استان قم، ظرفیت پذیری استان قم را ناشی از قرار گرفتن در چهار راهی مرکز کشور و تنوع جاذبه های مذهبی از قبیل وجود امامزادگان متبرک، وجود حرم کریمه اهلبیت حضرت فاطمه معصومه (س)و مسجد مقدس جمکران و مراجع معظم و بیت حضرت امام (ره) دانستند که توسعه استان نیز باید از همین مسیر پیگیری و دنبال گردد.

تولیت محترم مسجد مقدس جمکران بر انتقال  کوره های آجر پزی به مکانی مناسب و ایجاد فضای سبز در اطراف مسجد مقدس جمکران به منظور ایجاد فضایی شاد و معنوی برای زوار تاکید کرد.

وی در پایان با تقدیر از تلاش‌های محیط زیست استان قم، با اشاره به اینکه آلودگی محیط زیست رعایت نکردن حق الناس است به ضرورت آموزش، تنویر افکار عمومی و ترویج آموزه های دینی تاکید کرد و افزود: در شان محیط زیست استان قم است که رساله عملیه که مبتنی بر باید و نباید های زیست محیطی است را تهیه و در اختیار عموم قرار دهد.

انتهای پیام/

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری