کد خبر: 771

معاون فرهنگی مسجد مقدس جمکران:

معاون فرهنگی مسجد مقدس جمکران با اشاره به اینکه هرگونه اقدام عمرانی و غیره در راستای خدمت‌رسانی به زائران مسجد مقدس جمکران اقدامی فرهنگی محسوب می‌شود، گفت: ساماندهی بلوار پیامبر اعظم(ص) در این زمینه دارای اهمیت ویژه‌ای است.

به گزارش قم خبر و به نقل از تسنیم، حجت‌الاسلام سید علیرضا تکیه‌ای صبح امروز در جلسه هماهنگی مدیران ارشد شهرداری و مسجد مقدس جمکران با اشاره به اینکه هرگونه اقدام عمرانی و غیره در راستای خدمت‌رسانی به زائران جمکران اقدامی فرهنگی محسوب می‌شود، اظهار کرد: ساماندهی بلوار پیامبر اعظم(ص) در این زمینه دارای اهمیت ویژه‌ای است.

وی افزود: شورای اسلامی شهر و شهرداری در پشتیبانی از اعتکاف و سایر مراسمات مذهبی حرف نخست را زده‌اند و انتظار داریم در زمینه فعالیت‌های فرهنگی مربوط به نیمه شعبان هم پیشگام باشند.

معاون فرهنگی مسجد مقدس جمکران با بیان اینکه برنامه‌های فرهنگی این مکان مقدس در زمان تولیت جمکران ارتقاء پیدا کرده‌اند، گفت: تولیت جدید اعتقاد دارد برنامه‌های مسجد جمکران باید به گونه‌ای تدوین شوند که صدا و سیما بتواند از آنها در تمام زمان‌ها استفاده کند.

وی تصریح کرد: 3200 ساعت نفر برنامه‌های فرهنگی در نیمه شعبان امسال پیش‌بینی شده است؛ نفس حضور در مراسم نیمه شعبان در مسجدی که منسوب به امام عصر(عج) است اهمیت ویژه‌ای دارد و این امر باید تبلیغ شود.

تکیه ای خاطرنشان کرد: 458 برنامه برای نیمه شعبان در مسجد مقدس جمکران تدارک دیده شده که 129 مورد مربوط به تبلیغات و ارتباطات، 104 مورد مربوط به فعالیت‌های آموزشی و تربیتی، 83 برنامه هنری و 42 برنامه هم در زمینه انتشارات هستند که در طول دهه مهدویت اجرا خواهند شد و اوج آنها هم در 14 و 15 شعبان المعظم است. 

معاون فرهنگی مسجد مقدس جمکران با بیان اینکه تمام اقدامات برای جشن‌های نیمه شعبان در حقیقت مقدمه‌ای برای فعالیت‌های فرهنگی و معنوی هستند، گفت: معاونت فرهنگی جمکران دارای چهار مدیریت تبلیغات و ارتباطات اسلامی، آموزش و تربیت اسلامی، آثار و آفرینش‌های هنری و انتشارات است که هر یک برای نیمه شعبان، کمیته‌هایی تشکیل داده‌اند.

انتهای پیام/

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری