کد خبر: 59

رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس در همایش «ما نگرانیم»:

رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری در خصوص مردودی خواص در فتنه ۸۸ گفت: همین مردم در مقابل جبهه سلطه و استکبار جهانی و در مقابل هجمه‌های فرهنگی ایستادگی کرده است.

به گزارش قم خبر، حجت الاسلام سالک دقایقی پیش در جمع طلاب مدرسه فیضیه قم در همایش «ما نگرانیم» با بیان اینکه حرکت در مسیر انقلاب اسلامی و دفاع از آرمان‌های آن یک موهبت الهی است، اظهار کرد: امام خامنه‌ای نعمت بسیار بزرگی برای جامعه اسلامی است که ما حوزویان باید قدردان این موضوعات باشیم.

رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری در خصوص مردودی خواص در فتنه ۸۸ گفت: همین مردم در مقابل جبهه سلطه و استکبار جهانی و در مقابل هجمه‌های فرهنگی ایستادگی کرده است.

وی با اظهار اینکه مردم همیشه پشتیبان ولایت فقیه هستند، خاطرنشان کرد: ما پرچم‌داران شهیدانی هستیم که جان خود را از دست دادند که ما یک وجب از خاک و یک وجب از فرهنگ کشور را از دست ندهیم.

وی با تصریح بر «کفن ما روی سر ماست و قطرات خون می‌آید و می‌رود و خدا کند هدیه شهادت نصیب ما شود» تصریح کرد: ما مدافع سرسخت اسلام و امت هستیم.

رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس گفت: صهیونیسم بین المللی و آمریکای ظالم در جهان تصمیم گرفته‌اند نور خدا را خاموش کنند.
وی با بیان «ما در جهان منطق داریم» خاطرنشان کرد: ما مبتنی بر تفکر و تعقل با جهانیان حرف می‌زنیم، اهل هوچی‌سازی و ایجاد تحولات شیطانی نیستم.

وی همچنین گفت: ما با دین حق سخن می‌گوییم و انتظار داریم جهانیان نیز با حق سخن بگویند.

حجت الاسلام سالک با اظهار «دست شیطانی می‌خواهد امت ما از هم جدا کند» تصریح کرد: ما ملتی متحد هستیم که توانسته‌ایم ثابت کنیم در طول تاریخ می‌توانیم از خاک کشور خود حمایت کنیم.

استاد حوزه علمیه قم گفت: ما در دفاع رهبری و ولایت ایستادگی می‌کنیم و اجازه نمی‌دهیم کسی در هر حوزه‌ای دست‌درازی داشته باشد.

حجت الاسلام سالک با بیان «ما باید سپر دست ولایت باشیم» تصریح کرد: ما نباید اجازه دهیم کسی تیری را به‌سمت رهبری شلیک کند و نباید اجازه دهیم که رهبری بگوید من نگران هستم، زیرا چگونه می‌شود ما سپر بلای رهبر باشیم اما رهبری از حوزه فرهنگ نگرانی داشته باشد.

رئیس کمیسیون فرهنگی گفت: از فضای مدرسه فیضیه این صدای ماست که اکنون به گوش جهانیان می‌رسد که ما دیگر اجازه نمی‌دهیم نگرانی برای رهبر به وجود بیاید و به هیچ وجه از مطالبات خود در حوزه فرهنگ کوتاه نمی‌آییم.

وی با اشاره به حدیثی از امام موسی کاظم (ع) خاطرنشان کرد: ژرف‌نگری در موضوعات فقهی تنها راه برون‌رفت از مشکلات دنیا است و این در حالی است که دشمنان با ماهواره در صدد از بین بردن فرهنگی دینی جوانان هستند.

سالک اظهار کرد: ما وظیفه داریم روشنگری کنیم و موضوع فقه را فراموش نکنیم زیرا فقه می‌تواند این موضوعات را حل کند.

وی با اشاره به اینکه عده‌ای بعد از روی کار آمدن دولت یازدهم سه حلقه تشکیل دادند، عنوان کرد: یکی از سیاست‌های آن‌ها این است که آن‌قدر دم از ولایت بزنید که مردم به آن‌ها شک کنند و ما شاهد بودیم که سران فتنه به‌وضوح از رهبری مایه می‌گذاشتند.

استاد حوزه علمیه قم خاطرنشان کرد: در فقه آمده است که اگر کسی هی دم از ولایت می‌زند قرار نیست حتماً ولایی باشد بلکه ممکن است این فرد منافق باشد.

رئیس کمیسیون فرهنگی گفت: بعد از اینکه خرمشهر آزاد شد عده‌ای به امام گفتند حالا بیاییم و با آمریکا مذاکره کنیم و امام در آن زمان گفت خدا خرمشهر را آزاد کرد.

وی گفت: امروز در مذاکرات به‌صورت مشهود وادادگی دیده می‌شود و قرار است که تا کجا پیش برویم و از چه‌چیزی بگذریم و به چه‌چیزی دست پیدا کنیم، مگر می‌شود از خون شهدای اسلامی و شهدای هسته‌ای عدول کرد و ما اجازه چنین عدولی را نمی‌دهیم.

حجت الاسلام سالک گفت: فرهنگ اسلام می‌گوید سرت را بالا بگیر تا آن‌ها دنبال تو بیایند نه‌اینکه ما منتظر یک مذاکره از سوی آن‌ها باشیم و بر همین اساس رهبری می‌فرمایند: من نسبت به مذاکرات خوش‌بین نیستم، زیرا ما درحال از بین بردن غرور ملی خود هستیم.

استاد حوزه علمیه قم با اشاره به اینکه فرهنگ هویت یک ملت است، خاطرنشان کرد: تهاجم فرهنگی یک واقعیتی است که نباید از آن‌ها چشم‌پوشی کنیم، آن‌قدر بی‌اهمیت بودیم که امروز رهبری به‌صورت رسمی می‌گویند: من نگران فرهنگ کشور هستم.

وی با اشاره به برخی از دغدغه‌های مقام معظم رهبری اظهار کرد: تهاجم فرهنگی از زمانی آغاز شد که غرب فروپاشی خانواده و مواد مخدر و لذتهای جنسی را به کشورهای دیگر صادر کرد.

حجت الاسلام سالک گفت: در مقابل فرهنگ مهاجم بد‌ترین کار فرهنگ انفعالی است که دولت اکنون در این مسیر حرکت می‌کند، مگر می‌شود نسبت به این موضوعات بی‌توجه بود.

وی با بیان اینکه بودجه فرهنگ نسبت به سال گذشته ۲۰ درصد کاهش داشته است عنوان کرد: برخی در حال نفوذ در دانشگاه‌ها هستند و این موضوعی است که باید مد نظر قرار بگیرد و ما به‌صورت جدی به صدا و سیما نیز هشدار داده‌ایم.

رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس با اشاره به اینکه رهبری بعد از فتنه ۸۸ از فتنه‌ای جدید صحبت کردند، خاطرنشان کرد: برخی دنبال شورای رهبری هستند و این موضوعات از چشم نمایندگان مجلس پنهان نمانده است و آن‌ها بدانند که این‌‌ همان مصداق بارز فتنه‌ای جدید است.

حجت الاسلام سالک با اظهار «بیش از ۱۴۰۰ سال است که همین روضه‌ها عشق ما را نسبت به اسلام زنده نگه داشته است» عنوان کرد: برخی در این روز‌ها نسبت به مجالسی که برای اهل‌بیت (ع) برگزار می‌شود انتقاد می‌کنند و به‌دنبال این هستند که این سنگر را نیز تسخیر کنند.

وی با بیان اینکه باید آن‌ها بدانند حوزویان چنین اجازه‌ای را نمی‌دهند، خاطرنشان کرد: منبر‌ها و روضه‌ها برای مردم و به دوش مردم است و همین روضه‌ها سبب شد که اسلام زنده بماند.

وی ادامه داد: برخی عنوان می‌کنند ممیزی کتاب باید برداشته شود، اگر ممیزی کتاب برداشته شود یک مصداق دیگر تهاجم فرهنگی است.

رئیس کمیسیون فرهنگی اظهار کرد: باید جبهه‌ای عظیم از طریق مراجع تقلید و حوزه‌های علمیه و مراکز علمی و پژوهشی شکل بگیرد تا به جهان بفهمانیم ما با تمام قدرت ایستاده‌ایم.

وی با اشاره به اینکه کسانی می‌خواهند مشکلاتشان را با مذاکره حل کنند، گفت: هدف این افراد براندازی نظام اسلامی است و باید برای همگان این موضوعات روشن شود.

انتهای پیام/

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری