رئیس جمهور چچن آمادگی حدود ۴۵ هزار نفر از ساکنان این منطقه را برای پیوستن به "گروه های مقاومت مردمی" در اوکراین اعلام کرد.

به گزارش قم خبر ، تسنیم به نقل از خبرگزاری آلمان نوشت: "رمضان قدیروف" رئیس جمهوری چچن اعلام کرد حدود ۷۴ هزار شهروند این منطقه برای پیوستن به "نیروهای مقاومت مردمی" برای مقابله با حملات نظامی نیروهای ارتش اوکراین علیه روسی تبارها در جنوب شرقی این کشور، آماده هستند.

پایگاه اینترنتی "انباء مسکو" به نقل از رمضان قدیروف در گفت وگو با شبکه تلویزیونی "رین تی وی" اعلام کرد ۷۴ هزار چچنی آماده اعزام به اوکراین برای کمک به برقراری امنیت در آن کشور هستند.

پایگاه اینترنتی "انباء مسکو" خاطر نشان کرد شماری از تندروها که اواخر فوریه ۲۰۱۴ قدرت را در "کیف" پایتخت اوکراین به دست گرفته اند، به عملیات نظامی خود علیه ساکنان استقلال طلب شرق و جنوب اوکراین ادامه می دهند.

رسانه های اوکراینی ادعا کرده اند روسیه جنگجویان چچنی را به منطقه "دونباس" در جنوب شرقی اوکراین فرستاده است تا به جدایی طلبان در جنگشان علیه نیروهای دولتی اوکراینی کمک کنند. قدیروف، اما، تاکید کرد روسیه به اوکراین جنگجو نفرستاده است.
 

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری