کد خبر: 4820

نایب رئیس هیئت هاکی استان قم از برنامه‌ریزی برای توسعه هاکی بانوان در قم به روز رسانی دانش مربیان هاکی خبر داد.

 

 

زهرا فلاح در گفت‌و‌گو با قم خبر، درباره موقعیت رشته هاکی در بین بانوان قمی اظهار کرد: رشته هاکی به طور کلی یک رشته جدید و تازه در قم به حساب می آید و سهم بانوان از شناخت این ورزش و گرایش به آن در سال‌های کم تعداد حضور این رشته در قم محدود بوده است.

وی گفت: در حال حاضر هاکی بانوان در قم محدود به یک تیم هاکی بزرگسالان است که طی یک یا دو جلسه در سالن بانوان نرگس تمرین می‌کند اما برنامه ما این است که برنامه‌هایی برای آشنایی بانوان قمی با این ورزش در نظر بگیریم.

نایب رئیس هیئت هاکی استان قم افزود: برنامه ما بر این است تیم‌های هاکی پایه بانوان را برای نخستین بار در قم ایجاد کنیم و برای این منظور تشکیل تیم هاکی نوجوانان دختران قم در اولویت ماست ضمن اینکه باید هاکی را در سالن‌های مختلف شهر توسعه داده و محدود به یک سالن نکنیم.

فلاح بیان کرد: هاکی بانوان در چند سال گذشته اصلا وجود نداشت اما در زمان ریاست محمد دهشتی، بخش بانوان هیئت هاکی استان قم فعال شد اما باید در این بخش کار زیادی انجام گیرد و هاکی بانوان از وضعیت نامشخص خارج شود.

مربی هاکی قم عنوان کرد : هاکی بانوان قم در سال 93 توسعه می‌یابد و تشکیل  تیم‌های هاکی پایه بانوان برای نخستین بار در قم در راستای این هدف است.

وی ابراز کرد: هاکی بانوان در قم در حال حاضر 7 مربی جوان دارد که همگی آن‌ها بازیکن – مربی هستند و می‌توانند نقش پر رنگی در بازیکن سازی و آموزش بازیکنان کم سن و سال و سرمایه گذاری روی سطوح پایه ایفا کنند.

نایب رئیس هیئت هاکی استان قم تصریح کرد: یکی از برنامه‌های ویژه هیئت هاکی، رایزنی با آموزش و پرورش و آشنا کردن دانش آموزان با ورزش هاکی است و با توجه به اینکه آموزش و پرورش در برخی مدارس سالن‌های سرپوشیده مناسبی نیز در اختیار دارد، می‌تواند کمک بزرگی برای رشد این ورزش در قم باشد.

وی خاطرنشان کرد: برای به روز رسانی دانش مربیان قمی، قصد داریم یک مربی سطح ملی را برای هاکی بانوان قم به قم دعوت کرده و یک دوره باز آموزی برای مربیان هاکی قم برگزار کنیم.

انتهای پیام/

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری