کد خبر: 4217

سرانجام رئیس سازمان امور مالیاتی کشور پذیرفت پای نامه‌ای را که بر مبنای آن کتابفروشان هم مشمول معافیت مالیاتی می‌شوند، امضا کند تا به زودی توافقنامه نهایی با امضای وزیران اقتصاد و دارایی و فرهنگ و ارشاد اسلامی برای اجرا ابلاغ شود.

به گزارش قم خبر و به نقل از مهر، نشست بررسی وضعیت معافیت مالیاتی ناشران و کتابفروشان کشور عصر امروز چهارشنبه ۱۵ مرداد با حضور حسین وکیلی معاون امور مالیات‌های مستقیم سازمان امور مالیاتی کشور، محمود آموزگار دبیر اتحادیه ناشران و کتابفروشان تهران، همایون امیر‌زاده مشاور فرهنگی و اجرایی معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و لادن حیدری مدیرکل دفتر حقوقی این وزارتخانه و در حضور خبرنگاران رسانه‌ها در خبرگزاری مهر برگزار شد.

حسین وکیلی معاون امور مالیات‌های مستقیم سازمان امور مالیاتی کشور در این نشست از بازنگری در جدول مصادیق مشاغل معاف از پرداخت مالیات با همکاری کارگروهی از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی خبر داد و گفت: مطابق اصلاحیه صورت گرفته، کتابفروشان در رسته «فعالیت‌های فرهنگی» قرار گرفتند و همانند مشاغل قرار گرفته در رسته فعالیت‌های مطبوعاتی، انتشاراتی و هنری، از پرداخت مالیات معاف شدند.

به گفته وکیلی، این موضوع به امضای علی عسگری رئیس سازمان امور مالیاتی کشور رسیده و به زودی برای اخذ امضاهای نهایی توسط وزرای فرهنگ و ارشاد اسلامی و اقتصاد و امور دارایی به این دو وزارتخانه ارائه می‌شود و بلافاصله پس از امضا و ابلاغ، قابلیت اجرایی خواهد داشت.

وی همچنین این را گفت که سازمان متبوعش قصد داشته نامه مربوط به فهرست جدید مشاغل مصداق معاف از پرداخت مالیات را امروز چهارشنبه ۱۵ مرداد به وزارت ارشاد ارائه کند که این مسئله به دلیل پاره‌ای مسائل اداری به شنبه آینده موکول شده است.

این خبر که در نشست امروز در خبرگزاری مهر اعلام و رسانه‌ای شد، مهمترین موضوع مطرح شده در آن بود که با استقبال آموزگار، امیرزاده و حیدری از اعضای کارگروه وزارت ارشاد برای حل مشکل چندین ساله معافیت مالیاتی ناشران و کتابفروشان مواجه شد.

مشروح اظهارات این افراد و گزارش کامل نشست بررسی وضعیت معافیت مالیاتی ناشران و کتابفروشان کشور متعاقباً ارسال می‌شود.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری