کد خبر: 4213

کشته شدن بیش از 211 عنصر گروهک تروریستی داعش، کشتن بیش از 200 غیر نظامی فرقه ایزدی در سنجار توسط تکفیریها و بازپسگیری مناطق الشلالات، الرمادی و الکویر توسط نیروهای پیشمرگه و با کمک نیروی هوایی عراق از جمله مهمترین خبرهای امنیتی این کشور است.

به گزارش قم خبر و به نقل از فارس، کشته شدن بیش از ۲۱۱ عنصر گروهک تروریستی داعش، کشتن بیش از ۲۰۰ غیر نظامی فرقه ایزدی در سنجار توسط تکفیریها و بازپسگیری مناطق الشلالات، الرمادی و الکویر توسط نیروهای پیشمرگه و با کمک نیروی هوایی عراق از جمله مهمترین خبرهای امنیتی این کشور است.


به گزارش پایگاه المسله، یک منبع امنیتی در استان نینوا از کشته شدن ۳۴ عنصر گروهک تروریستی داعش در منطقه البعاج واقع در غرب موصل خبر داد.

منابع عراقی گزارش دادند که نیروهای هوایی ارتش عراق پس از حمله به مناطقی که تروریستهای داعش در آن حضور داشتند، ۳۴ نفر از آنها را کشتند.

از سوی دیگر، نیروهای پیشمرگه نیز در جریان درگیری با تکفیریهای داعش در منطقه بعویزه واقع در شمال موصل، دهها تروریست را به کشتند.

در مقابل، گزارش‌های خبری نشان داد که تروریستهای داعش پس از کشتن همسران زنان ترکمن در فرودگاه تلعفر، آنها را به عنوان اسیر بازداشت کردند. منابع عراقی گزارش داده‌اند که شمار این اسرا به ۵۰۰ نفر می‌رسد.

از سوی دیگر، پایگاه المسله نیز از بازپسگیری منطقه الکویر واقع در شرق موصل توسط نیروهای پیشمرگه خبر داد. این در حالی است که عملیات نیروهای پیشمرگه با همکاری نیروی هوایی عراق به کشته و زخمی شدن ۵۴ تروریست نیز منجر شد.

همچنین نیروهای پیشمرگه با پشتیبانی نیروی هوایی عراق، در منطقه الشلالات با تروریستهای داعش درگیر شدند که به کشته شدن دهها داعشی منجر شد. منابع عراقی گزارش دادند که نیروهای پیشمرگه با کمک نیروی هوایی ارتش عراق توانستند کنترل این منطقه را به دست گیرند.

فرماندهی عملیات بغداد نیز از کشته شدن ۱۲ تروریست گروهک تکفیری داعش در این استان خبر داد.

به گزارش منابع عراقی، نیروهای امنیتی بغداد توانستند ۱۲ تروریست را به هلاکت برسانند و دهها نفر از این عناصر را زخمی کنند.

از سوی دیگر، تکفیریهای داعش بیش از ۲۰۰ غیر نظامی از فرقه ایزدیها را در سنجار کشتند. منابع عراقی گزارش دادند که شمار بسیاری از زنان و کودکان عراقی که از ترس داعش به کوههای سنجار پناه برده بودند جان خود را از دست داده‌اند.

مرگ ۶۰ عنصر تروریستی داعش از جمله قاضی موسوم به دادگاه شرعی در موصل

به گزارش منابع عراقی، نیروی هوایی ارتش عراق پس از حمله به مراکز تجمع تروریستهای داعش در شهر موصل، ۶۰ نفر از آنها را کشتند و دهها نفر دیگر زخمی شدند.

از سوی دیگر، نیروهای امنیتی عراق ۳۵ عنصر تروریستی داعش را در شهر الرمادی واقع در استان الانبار، به هلاکت رساندند.

«رشید فلیح» فرمانده عملیات الانبار در این زمینه گفت: نیروهای ارتش عراق با کمک عشایر در جریان یک عملیات نظامی ۳۵ عنصر تروریستی داعش کشته و چندین نفر دیگر زخمی شدند.

این در حالی است که این عملیات، به کشته شدن یک غیر نظامی و زخمی شدن ۳۵ نفر دیگر منجر شد.

همچنین ارتش عراق با کشتن ۱۶ تروریست گروهک داعش کنترل دو منطقه در شمال الرمادی را به دست گرفت. به گزارش منابع عراقی، نیروهای امنیتی عراق پس از حمله به تروریستهای داعش در شمال الرمادی، توانستند کنترل منطقه های الحامضیه و البوعیثه را به دست گیرند.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری