کد خبر: 4195

بیکاری بزرگترین معضل کشور است.

به گزارش قم خبر و به نقل از فارس، حجت‌الاسلام والمسلمین حسن روحانی دقایقی پیش در جمع علما، ایثارگران و برگزیدگان چهارمحال‌وبختیاری اظهار کرد: از اینکه فرصت دیدار با ایثارگران، علما و روحانیت محترم و معزز این استان برای بنده فراهم شده بسیار خوشحال هستم.

وی افزود: دولت به حضور ایثارگران در صحنه‌های مختلف افتخار می‌کند و در حد توان خود به این عزیزان خدمت‌رسانی می‌کند.

روحانی بیان داشت: اگر ما امروز در برابر فشار قدرت‌های بزرگ، جنایتکاران جهانی و در برابر آنهایی که می‌خواهند در امور داخلی کشورها مداخله کنند، سروقامت بوده‌ایم و ایستادگی کرده‌ایم و در مقابل فشارهای آنها سر تعظیم فرود نیاورده‌ایم این به معنای احترام به شهیدان، ایثارگران، آزادگان، رزمندگان و همه جانبازان است.

رئیس جمهور گفت: علمای بزرگ، اندیشمندان و فرهیختگان امروز بار رسالت سنگینی را بر دوش دارند که منطقه ما آبستن حوادث دردناکی بوده و هست و از غزه و فلسطین گرفته تا لبنان، سوریه، عراق، افغانستان و پاکستان می‌بینیم که از پیکره دنیای اسلام خون می‌چکد.

وی تصریح کرد: هیچ راهی برای نجات اسلام جز وحدت، اتحاد، ایثار و فداکاری وجود ندارد و ما باید بدانیم با ضعف امت اسلام تهاجم مستکبرین بیشتر خواهد شد و ضروری است که خود را توانمند و قدرتمند سازیم.

روحانی ادامه داد: در اینکه فرهنگ و انگیزه یک ملت برای مقاومت بالاترین معیار است هیچ تردیدی نیست اما باید قدرت‌های مادی را نیز افزایش دهیم.

وی بیان داشت: کشور با معضل محیط زیست مواجه است که از جمله آن گردغبار و آلودگی‌هایی است از غرب کشور به سلامت و آرامش مردم رحم نخواهد کرد.

رئیس جمهور خاطرنشان کرد: کم‌آبی و خشکسالی یک معضل بزرگ تقریباً در سراسر کشور است و در هر استان به یک شکل خود را نمایان می‌کند.

روحانی تأکید کرد: امروز جامعه ما از معضل بزرگی به نام بیکاری رنج می‌برد، به نحوی که آمار بیکاری در کشور تکان‌دهنده است و از سال ۸۶ تا ۹۱ یک عدد اشتغال خالص در کشور نداشته‌ایم و در نهایت آمار می‌گوید اشتغال در کشور صفر است.

وی خاطرنشان کرد:‌ بیکاری بزرگترین معضل جامعه ما است و در شرایط این‌چنینی هیچ راهی جز اولویت‌بندی مشکلات و راه‌حل‌های آنها وجود ندارد.

وی تأکید کرد: نقد دولت نه تنها هست بلکه وظیفه ملت ایران است و نه تنها دولت نقد شما را تحمل می‌کند بلکه به نقد دلسوزانه شما افتخار می‌‌کند.

رئیس جمهور افزود: فرهنگ، اقتصاد، مسائل اجتماعی کشور و حتی وظایف امنیتی کشور که جزو وظایف خاص حکومتی است بدون حضور و کمک مردم امکان‌پذیر نیست.

روحانی ادامه داد: اقتصاد این کشور بدون حضور فعال کارآفرینان و بخش خصوصی راه به جایی نخواهد برد و با وجود همه مشکلات، با حضور مردم به آینده بسیار خوش‌بین هستیم.

وی تأکید کرد: ایران بزرگترین کشور منطقه است که به عراق، سوریه و لبنان در مقابل استکبار کمک می‌کند.

رئیس جمهور افزود: امروز اگر حضور ایران در منطقه نباشد توطئه نیل تا فرات را شاهد خواهیم بود.

روحانی گفت: در تاریخ ایران در طول یک سال کاهش ۳۱ درصدی تورم از ۴۵ درصد به ۱۴ درصد در تاریخ اقتصادی ایران بی‌نظیر بوده است.

رئیس جمهور تأکید کرد: دولت تدبیر و امید در ششمین سفر استانی خود به استان چهارمحال‌و‌بختیاری تصمیمات مهمی را برای این استان اتخاذ کرده که علاوه بر عملیاتی کردن ۷۹ طرح در این استان دولت اجرای ۴ طرح بزرگ راه‌آهن، طرح انتقال آب بن به بروجن، کمک به عرصه صنعت به ویژه فولاد و گردشگری را برعهده گرفته است.

وی یادآور شد: طرح جامع گردشگری استان چهارمحال‌وبختیاری تا پایان سال جاری تهیه و اجرایی خواهد شد.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری