کد خبر: 4194

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان تهران از قطع آب آشامیدنی ۳۰۰۰ مشترک پرمصرف آب تهران از شنبه آینده خبر داد و گفت: آب آشامیدنی مشترکان پرمصرفی که بیشتر از ۵۰ متر مکعب یعنی ۲/۵ برابر متوسط مصرف استفاده کنند از ساعت ۱۰ صبح تا ۱۷ قطع می‌شود.

به گزارش قم خبر و به نقل از فارس، محمد پرورش با اشاره به اینکه از شنبه هفته آینده آب آشامیدنی ٣٠٠٠ مشترک که بالاتر از ٥٠ متر مکعب در یک دوره مصرف دارند از ساعت ١٠ تا ١٧ قطع می شود گفت: این دسته از مشترکان تقریباً ٥/٢ برابر متوسط مصرف شهر تهران که حدود ٢٠ مترمکعب در یک دوره است آب مصرف می‌کنند.


وی با بیان اینکه در چند ماه گذشته از سوی آبفای استان تهران برای ٧٠٠ هزار مشترک پرمصرف اخطار کتبی ارسال شده است، ادامه داد: از ٧٠٠ هزار مشترک پرمصرف، حدود ٩٠٠٠ مشترک بالاتر از ٤٠ متر مکعب و ٣٠٠٠ مشترک نیز بالاتر از ٥٠ متر مکعب در یک دوره آب شرب مصرف کرده‌اند.

مدیرعامل آبفای استان تهران گفت: در حال حاضر قطع آب به صورت موردی و مقطعی است اما اگر مصرف بالا همچنان ادامه یابد به دریافت مجوزهای قضایی برای قطع کامل آب این مشترکان اقدام خواهیم کرد.

پرورش با اشاره به کمبود شدید منابع آبی در استان تهران و اینکه تاکنون قطع آب هیچ یک از مشترکان به دلیل مصرف بی‌رویه نبوده است، می‌گوید: قطعی‌های موردی آب به دلیل خرابی‌های شبکه بوده است و هیچ یک از آن‌ها جنبه تنبیهی نداشته است.

وی با بیان اینکه در حال حاضر قطع آب مشترکان با مصرف زیر ٥٠ متر مکعب در دستور کار قرار نگرفته است ادامه داد: قطع موردی و مقطعی آب در مراحل بعدی برای مشترکانی که مصرف بین ٢٠ تا ٥٠ متر مکعب دارند اعمال خواهد شد.

به گفته پرورش، حدود ٧٠ درصد از مشترکان خانگی تهرانی زیر ٢٠ متر مکعب آب مصرف می‌کنند.

جریمه نقدی نداریم چون مجوز نداریم

پرورش در پاسخ به این سئوال که آیا جریمه نقدی نیز برای مشترکان پرمصرف اعمال خواهد شد گفت: در حال حاضر ما مجوز چنین اقدامی را نداریم و فقط می‌توانیم از سیستم تنبیهی قطع آب استفاده کنیم.

وی در خصوص وضعیت مصارف بخش‌های عمومی و اداری نیز گفت: قبل از بخش خانگی به پرمصرف‌های عمومی هم اخطار داده شده است. همچنین برنامه‌هایی را پیش‌بینی کردیم که مصرف مشترکان پرمصرف غیرخانگی مانند سازمان‌ها و ادارات دولتی را با ایجاد محدودیت کنترل کنیم.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری