کد خبر: 33

مشاور وزیر آموزش و پرورش:

دبیر دفتر همکاری حوزه‌های علمیه و آموزش و پرورش گفت: با توجه به اینکه ۱۶ درصد جمعیت کشور را دانش آموزان تشکیل می‌دهند بیش از ۱۶ میلیون دانش آمور از اینترنت استفاده می‌کنند.

به گزارشقم خبر، حجت الاسلام ملکی صبح امروز در هشتمین همایش علمی تربیت اسلامی فضای مجازی که در مجتمع یاوران مهدی(عج) قم برگزار شد با اشاره به گرامیداشت تمام شهدای نوجوان انقلاب اسلامی اظهار کرد: برگزاری این همایش می‌تواند برای جامعه بسیار مفید باشد.

دبیر دفتر همکاری حوزه‌های علمیه و آموزش و پرورش افزود: توسعه و اسفاده از فضای مجازی به عنوان یکی از پدیده‌های نو ظهور یکی از واقعیت‌های غیر قابل انکار امروز است.

وی با اشاره به اینکه بر اساس آمار ضریب نفوذ استفاده از اینترنت به بیش از ۷۰ درصد در سال ۹۲ رسیده است تصریح کرد: این بدان معناست از جمعیت ۷۵ میلیون نفری، ۵۳ میلیون نفر از اینترنت استفاده می‌کنند.

ملکی جمعیت دانش اموزی کل کشور را ۱۶ درصد دانست و افزود: بر همین اساس می‌توان گفت بیش از ۱۶ میلیون دانش آمور از اینترنت استفاده می‌کنند.

مشاور وزیر آموزش و پرورش با اشاره به اینکه در سه سال آینده این ارقام به مرز ۱۰۰ درصدی نزدیک می‌شود تصریح کرد: وزارت آموزش و پروش به عنوان یکی نهاد مسئول در این حوزه باید خود را برای رویایی با این پدیده آماده کند.

وی با اشاره به اینکه با نقوذ اینترنت فضای فیزیکی از بین رفته شده است خاطر نشان کرد: این موضوع می‌تواند هم سبب افزایش رشد کشور در جنبه‌های مختلف کشور شود و هم می‌تواند به عنوان تهدیدی برای ارزش‌های دینی و امنیت ملی به حساب بیاید.

حجت الاسلام ملکی گفت: فضای استفاده از اینترنت به ازای هر نفر ۹ گیگابایت است این نسبت در سال ۲۰۲۰ به یک ترابایت برای هر نفر می‌رسد و این۳ یک موضوع بسیار مهم و اساسی است که باید مد نظر قرار بگیرد.

دبیر دفتر همکاری حوزه‌های علمیه و آموزش و پرورش افزود: تبین احکام فقهی و تبیین آموزه‌های دینی و حدود شرعی از وظایف اصلی حوزه‌های علمیه است که این موضوع باید با همکاری وزارت اموزش و پرورش بدرستی در فضای مجازی ترویج شود.

وی با اشاره به اینکه اینکه در راستای تحقق منویات مقام معظم رهبری باید تلاش شود خاطر نشان کرد: زمینه طرح و بررسی و نفد این موضوع باید در جامعه ایجاد شود و برگزاری این همایش می‌تواند فرصت بسیار مناسبی باشد تا زمینه این همکاری بیش از پیش ایجاد شود.

مشاور وزیر اموزش و پرورش با اشاره به اینکه کمیته‌های علمی و اجرایی این همایش از دی ماه سال گذشته آغاز شده است تصریح کرد: کمیته اجرایی با همکاری بخش‌های مختلف وزارت و حوزه‌های علمیه برنامه این همایش را طراحی کرد.

حجت الاسلام ملکی با اشاره به اینکه محصولات مختلفی از جمله دستاوردهای اموزش و پرورش در نمایشگاهی که در حاشیه این همایش برگزار شده ارائه می‌شود اظهار کرد: مجموعا ۳۰۹ مقاله به دبیرخانه همایش ارسال شد که نهایتا ۹۱ مقاله پذیرفته و از این تعداد ۲۰ اثر قرائت می‌شود.

دبیر دفتر همکاری حوزه‌های علمیه و آموزش و پرورش افزود: بیش از ۸۰ درصد آثار ارسال شده افرادی بودند که دارای مدرک کار‌شناسی ارشد بودند و این نشان دهنده سطح بالای آثار علمی این همایش است.

وی برگزاری این همایش را آغاز فعالیت‌های گسترده در این حوزه دانست و افزود: امیدواریم بتوانیم از این فرصت به بهترین شکل ممکن استفاده کنیم.

انتهای پیام /

  • 111 0 0 پاسخ

    سلام

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری