کد خبر: 2544

قم خبر از رخدادهای ورزشی این هفته قم گزارش می‌دهد

اتفاقات پیرامون ورزش قم در هفته‌ای که گذشت تحت انتخاب مدیرعامل ماهان تندیس تا ادامه تحولات در صبا قرار گرفت.

به گزارش قم خبر، در هفته‌ای که سپری شد اتفاقات زیادی در ورزش قم رخ داد که در این گزارش نگاهی بر این رویداد‌ها داریم.

شکست صبا برابر تیم ملی امید و اردو در تهران

تیم فوتبال صبای قم در ابتدای هفته در دیداری تدارکاتی در کمپ تیم‌های ملی برابر تیم ملی امید شکست خورد تا نخستین باخت را در دیدارهای تدارکاتی تجربه کند.

در این مسابقه صبا که نفرات جدید و تازه وارد خود را در ترکیب قرار داده بود یک بر صفر به شاگردان وینگادا باخت در حالی که نماینده قم در لیگ بر‌تر نشان داد برای رسیدن به آمادگی مطلوب مسیری طولانی در پیش دارد.

صبا پس از باخت به تیم ملی امید به قم بازنگشت و در تهران اردو زد که گفته یم شود علت آن نا‌آمادگی زمین تمرین تیم فوتبال صبا در مجموعه ورزشی هلال احمر قم بوده است.

صبا در این هفته محمد برجلو را از پیکان به خدمت گرفت و عذر تعدادی از بازیکنانش را خواست تا موج تغییرات در این تیم کماکان ادامه داشته باشد و این در حالی است که گفته می‌شود تعدادی از بازیکنان صبا که پیش از این گفته می‌شد در صبا می‌مانند، در آستانه ترک این تیم هستند.

شریفی، مدیر عامل جدید ماهان تندیس

ناصر شریفی، پیشکسوت و مرد پر تلاش فوتسال قم از سوی امیر جلالی مالک باشگاه ماهان تندیس به عنوان مدیر عامل جدید این باشگاه انتخاب شد.

شریفی که از چهره‌های پرتلاش تاریخ فوتسال قم محسوب می‌شود و سال‌های سال در سمت سرپرست و مدیر تیم‌های فوتسال قم در لیگ بر‌تر باشگاه‌های کشور مشغول به فعالیت بوده، سکان هدایت ماهان تندیس در فصلی آتی را در دست گرفته است.

این در حالی است که جلالی در نشست خبری اخیر خود از احتمال انتخاب مدیرعامل جدید این باشگاه خبر داده و علت استعفای احتمالی خود از مدیرعاملی را خستگی و فشار کاری عنوان کرده بود.

با انتخاب شریفی به عنوان مدیر عامل باشگاه ماهان تندیس، نگرانی علاقمندان به فوتسال بابت حضور ماهان تندیس در لیگ بر‌تر فوتسال رفع شده تا این تیم با عقد قرارداد با بازیکنان جدید خود به دنبال حضوری قدرتمند در لیگ بر‌تر فوتسال باشد.

دعوت از هندبالیست‌های بانوی قم به تیم ملی

بر اساس فراخوان جدید کادر فنی تیم ملی هندبال، بانوان هندبالیست قمی جهت حضور در اردوی تیم اعزامی به رقابت‌های قهرمانی زنان آسیا دعوت شدند.

قرار است 2 بازیکن هندبال قمی عضو تیم هدف پویان قم به همراهی سایر ملی‌پوشان دعوت شده به اردو تا روز بیست و چهارم تیرماه به تمرینات آماده سازی بپردازند.

22 بازیکن فراخوانده شده زیر نظر کادر فنی تیم ملی در شهر سنندج در این اردوی تدارکاتی تمرین می‌کنند مهدیه کرمانی و منیره دارابی از تیم هندبال بانوان قم در ترکیب تیم ملی هندبال بانوان کشورمان حضور دارند و به دنبال حضور در مسابقات قهرمانی 2015 آسیا هستند.

اعطای میزبانی مسابقات تنیس روی میز کشور به قم

فدراسیون تنیس روی میز کشورمان میزبانی دو مسابقه مهم تنیس روی میز کشور در سال 1393 را به هیئت تنیس قم سپرد.

هیئت تنیس روی میز استان قم پس از جلسه روسای هیئت‌های تنیس روی میز در اصفهان با رایزنی با فدراسیون تنیس روی میز، میزبانی دو مسابقه کشوری را پذیرفت که بر این اساس مسابقات قهرمانی خردسالان ونونهالان دختران کشور 26الی 28 شهریور در قم انجام می‌شود.

قم در مهر ماه امسال نیز میزبانی رویداد کشوری دیگری را بر عهده دارد و مسابقات قهرمانی نوجوانان پسر کشور16الی 18 مهر در قم برگزار می‌شود.

حضور ابراهیمی و علیز‌اده‌پورنیا در اردوی تیم ملی کشتی

مهدی ابراهیمی و هادی علیزاده پورنیا دو کشتی گیر فرنگی کار قمی برای شرکت در دور آماده سازی تیم ملی کشتی بزرگسالان به تمرینات ملی پوشان ملحق شدند.

هادی علیزاده پورنیا که اعزامش به مسابقات قهرماین دانشجویان جهان لغو شده با حضور در اردوی تیم ملی برای شرکت در نزدیک‌ترین رویداد بین المللی کشتی ایران تلاش می‌کند.

 

اردوی تیم ملی کشتی فرنگی بزرگسالان از روز 19 تیر ماه در خانه کشتی تهران آغاز می‌شود و تا 30 تیر ماه برگزار می‌شود در شرایطی که در این مرحله هادی علیزاده‌پورنیا به عنوان فرنگی کار وزن 75 کیلوگرم و مهدی ابراهیمی به عنوان نماینده وزن 80 کیلوگرم فراخوانده شده‌اند.

بیس‌بالیست‌های قم در راه اعزام به تونس

انجمن بیس‌بال و کادر فنی تیم ملی بیس‌بال کشورمان به منظور برپایی اردوی آماده سازی تیم ملی از چهار بیس‌بالیست قم دعوت به عمل آورد.

از سوی انجمن بیس بال و سافت بال 60 بازیکن به اردوی تیم ملی بیس بال جهت شرکت در تورنمنت بین المللی تونس دعوت شدند در حالی که این اردوی انتخابی در مجموعه ورزش آزادی تهران برگزار می‌شود و سید جمال الدین سادات، مجید محمدی، محمد صفدری و ابوالفضل امجد از قم به این اردو دعوت شده‌اند.

تورنمنت بین المللی تونس طی روزهای 11 تا 17 شهریورماه سالجاری برگزار می‌شود و ملی پوشان بیسبال تلاش می‌کنند در فهرست نهایی اعزام به این مسابقات قرار گیرند.

انتهای پیام

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری