کد خبر: 227

دبیر انجمن آب‌های معدنی و آشامیدنی ایران با اشاره به اینکه این صنعت طی دو سال اخیر ۲۵ تا ۳۰ درصد از مشتریان خود را از دست داده است، گفت: صنعت آب معدنی ایران با وجود مشکلاتی که با آن مواجه شده، آمادگی خود را برای تامین آب تهران در شرایط بحرانی اعلام کرده است.

به گزارش قم خبر و به نقل از ایسنا، پیمان فروهر دبیر انجمن آب‌های معدنی و آشامیدنی ایران، با اشاره به اینکه انجمن آب‌های معدنی و آشامیدنی ایران طی نامه‌ای به وزیر نیرو برای تامین آب موردنیاز تهران و شهرهای بزرگ کشور در تابستان امسال در صورت به وجود آمدن شرایط بحرانی اعلام آمادگی کرده است، گفت: در این نامه اعلام کردیم که برای مقابله با بحران آب باید کمیته‌ای در پدافند غیرعامل تهران تشکیل شده و با کمک همه دستگاه‌ها با این بحران مقابله کنیم.

 
وی افزود: بحران تنها وقوع حوادث طبیعی مانند سیل و زلزله نیست و کمبود آب می‌تواند به مراتب شرایط سخت تری را برای شهرهایی مانند تهران رقم بزند. به همین دلیل مسئولان باید از هم اکنون و فقط از شروع فصل گرما چاره‌ای بیندیشند.

 
او با اشاره به اینکه صنعت آب معدنی مانند دیگر صنایع فصل فروش ۱۲ ماهه ندارد، اظهار کرد: بیشتر فروش این صنعت مربوط به شش ماهه نخست سال است و متاسفانه در چند سال گذشته دولت به شیوه‌های مختلف جلوی رشد این صنعت را در دو سه ماه اول سال گرفته و به همین دلیل این صنعت را به رکود کشانده است.

 
دبیر انجمن آب‌های معدنی و آشامیدنی ایران خاطرنشان کرد: بیشترین مصرف کنندگان آب معدنی در کشور مربوط به طبقه متوسط جامعه می‌شوند که متاسفانه همین طبق در چند سال گذشته بیشترین آسیب را دیده و قدرت خرید خود را از دست داده است که در نتیجه باعث شده صنعت آب معدنی ۲۵ تا ۳۰ درصد از مشتریان خود را از دست بدهد.

 
فروهر تاکید کرد: آب از جمله محصولاتی است که در مواقع کاهش قدرت خرید خانوار به سرعت از سبد خرید او حذف می‌شود چرا که اگر آب معدنی نباشد آب شرب خانگی وجود ندارد. این باعث شده صنعت آب‌های معدنی و آشامیدنی جزو صنایع آسیب پذیر در بین صنایع غذایی کشور باشد.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری