کد خبر: 2251

قائم مقام مرکز تحقیقات کامپیوتری علوم اسلامی قم خبرداد

قائم مقام مرکز تحقیقات کامپیوتری علوم اسلامی قم گفت: پایگاه جامع الاحادیث به عنوان بزرگترین دائره المعارف احادیث شیعی راه‌اندازی شده است.

به گزارش قم خبر، حجت الاسلام محمد حسین بهرامی پیش از ظهر امروز در جمع خبرنگاران با اعلام خبر راه اندازی پایگاه جامع الاحادیث از سوی مرکز تحقیقات کامپیوتری علوم اسلامی اظهار کرد: این پایگاه به عنوان بزرگترین دائره المعارف احادیث شیعی به آدرس اینترنتی  www.noorhadith.ir راه  اندازی شده است.

قائم مقام مرکز تحقیقات کامپیوتری علوم اسلامی با بیان اینکه این پایگاه جامع حاصل 25 سال محققان این مرکز است، افزود: بیش از 180 عنوان از کتب حدیث شیعی در این پایگاه برای استفاده محققان به عنوان جامعه هدف عرضه شده است.

وی با اشاره به حدیث محور بودن این پایگاه تصریح کرد: وجود بیش از 400 هزار حدیث شیعی در فهرست احادیث پایگاه جامع الاحادیث از قابلیت های منحصر به فرد در این پایگاه است.

حجت الاسلام بهرامی با تاکید براینکه این پایگاه دارای قابلیت های پژوهشی بسیار خوبی است، گفت: تفکیک احادیث ائمه (ع) و نشانگذاری آن روی محتوای اطلاعات از دیگر ویژگی های این پایگاه است.

قائم مقام مرکز تحقیقات کامپیوتری علوم اسلامی با اشاره به چشم اندازهای برنامه ریزی شده برای این پایگاه، خاطرنشان کرد: افزودن شروح علاوه بر ترجمه در ذیل احادیث، بحث و تبادل نظر و دسته بندی موضوعی از دیگر امکاناتی است که در آینده نزدیک به این پایگاه اضافه می شود.

در حال حاضر نسخه آزمایشی پایگاه جامع الاحادیث به آدرس اینترنتی www.noorhadith.ir در اختیار کاربران قرار دارد.

انتهای پیام/

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری