کد خبر: 225

رئیس سازمان صدا و سیما با بیان اینکه مراکز استانی صدا و سیما، رسانه‌هایی پرقدرت هستند، گفت: در جشنوارهٔ هجدهم شاهد رشد و بلوغ کامل مراکز استان‌ها هستیم، به طوری که می‌توان این تجمع را مانور بزرگ افسران جنگ نرم در جنگ رسانه‌ای نامید.

 به گزارش قم خبر و به نقل از ایسنا، عزت‌الله ضرغامی در آیین اختتامیه هجدهمین جشنواره تولیدات رادیویی و تلویزیونی مراکز استان‌ها شامگاه ۸ اردیبهشت ماه با اشاره به فرهنگ کهن شهر تبریز و آذربایجان اظهار کرد: استان آذربایجان شرقی الگو و سرمشق همهٔ خوبی‌ها در همهٔ ابعادش در طول تاریخ بوده است.

 
وی ادامه داد: میزبانی هجدهمین دورهٔ این جشنواره که بر عهده تبریز پر افتخار است و بدون شک یکی از جشنواره‌های موفق بوده و جایگاه تبریز را در فرهنگ و هنر تثبیت‌تر می‌نماید؛ البته جایگاه و موقعیت تبریز در همهٔ عرصه‌ها مشخص و تثبیت شده است که به واسطهٔ عقبهٔ پر افتخار تبریز است.

 
وی افزود: مهربانی مردم این دیار در یاد‌ها و خاطره‌ها خواهد ماند و مه‌مان نوازی آن‌ها که به استقبال همهٔ همکاران مه‌مان از سراسر کشور آمدند ثبت و ضبط خواهد شد.

 
ضرغامی گفت: در جشنوارهٔ هجدهم شاهد رشد و بلوغ کامل مراکز استان‌ها هستیم؛ هر کدام از این ۳۳ مرکز خود به تنهایی یک رسانهٔ پرقدرت و توانا نه فقط در سطح استانی بلکه در سطح ملی و جهانی هستند.

 
وی ادامه داد: شبکه‌های استانی علاوه بر بودن در یک قاب محلی، مستقل و اختصاصی؛ در خصوص تولید در زمینهٔ فرهنگ محلی و بومی هر منطقه، یک کارکرد بزرگ و جهانی دارد.

 
وی افزود: در دنیای امروز که غرب سعی دارد تا یک فرهنگ واحد را که در خدمت یک نظام استکباری است به ما تحمیل کند؛ با ابزار نوینی همچون رسانه سعی داریم در مقابل این تهاجم‌های فرهنگی مقاومت و استقامت کنیم.

 
وی ادامه داد: افرادی در چند سال گذشته سعی داشتند تا رسانهٔ ملی را به انحراف بکشانند و از جایگاه ملی خود دور سازند؛ اما این رسانه یک رسانهٔ ملی مانده است و در مقابل امواج سهمگین شبکه‌های استعماری مقاومت می‌کند.

 
وی گفت: امروزه مردم در صدا وسیما تصویری از زندگی خودشان را می‌بینند و آنچه که عرضه می‌شود،‌‌ همان رفتار و فضائل خود مخاطب است که نشان داده می‌شود؛ البته ما در را به روی تولیدات خارجی نبسته‌ایم و در صورت داشتن محتوای پاک و یا اصلاح آن‌ها؛ استفاده می‌شوند.

 
وی افزود: آمار‌ها نشان می‌دهند، ۱۵ درصد کسانی که ماهواره دارند برای دیدن شبکه‌های استانی و شبکه‌های جمهوری اسلامی از آن استفاده می‌کنند.

 
ضرغامی گفت: در برخی مناطق مرزی که سیستم دیجیتال وجود ندارد، مردم به‌‌ همان چند شبکهٔ آنالوگ بسنده می‌کنند و این امر هم مایهٔ شرمساری است که باید این مشکل برطرف شود و هم مایهٔ افتخار است که چنین انسان‌هایی وجود دارند که در مقابل جنگ نرم غرب علیه ایران مقاومت می‌کنند.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری