کد خبر: 210

رئیس کمیته قضایی کنگره:

رئیس کمیته قضایی کنگره آمریکا تاکید کرد: کار و تلاش زیادی لازم است تا جلوی برخی فعالیت‌های سازمان امنیت ملی آمریکا گرفته شود.

به گزارش قم خبر و به نقل از خبرگزاری تسنیم، «جان کانیرز» رئیس کمیته قضایی کنگره آمریکا در مصاحبه با ریانووستی تصریح کرد: تلاش و کوشش زیادی لازم است تا جلوی اقدامات سازمان امنیت ملی آمریکا در زمینه جمع آوری اطلاعات گرفته شود و کنگره به ابزارهای کافی کافی برای نظارت بر فعالیت‌های این سازمان نیاز دارد.

بر اساس این گزارش وی افزود: ما تلاش زیادی را در کنگره و سنا انجام داده‌ایم تا جمع آوری اطلاعات از سوی سازمان امنیت ملی آمریکا از طریق قانونی متوقف شود و این قانون برای امضای نهایی برای رئیس جمهور ارسال شود.

کنگره آمریکا ۲۲ می‌قانون جدید آزادی در آمریکا را با هدف محدود کردن تلاش‌های سازمان امنیت ملی در جمع آوری اطلاعات شهروندان آمریکایی تصویب کرده است. این سومین تلاش نمایندگان کنگره برای محدود کردن فعالیت‌های سازمان امنیت ملی آمریکا به شمار می‌رود.

اجرای نهایی این قانون نیاز به تصویب سنا و امضای باراک اوباما رئیس جمهور آمریکا دارد. وی در پاسخ به این سئوال که آیا وی با اظهارات مایک راجرز رئیس کمیته اطلاعاتی کنگره که گفته است کنگره توانایی لازم برای نظارت بر فعالیت‌های سازما امنتی ملی را دارد، موافق است، تاکید کرد: من قطعا این واقعیت را رد می‌کنم که هیچ گونه نظارتی بر سازمان امنیت ملی آمریکا نبوده است. ما بر فعالیت این نهاد امنیتی نظارت داریم. ولی برای نظارت کامل بر فعالیت‌های سازمان امنیت ملی باید کارهای بیشتری انجام شود و کنگره به ابزارهای بیشتری نیاز دارد.

انتهای پیام/

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری