وزیر بهداشت از تکمیل بسته‌های بهداشتی در طرح تحول نظام سلامت خبر داد و گفت: تصور کوتاه مدت بودن طرح، محال است.

به گزارش قم خبر و به نقل از مهر، دکتر سیدحسن هاشمی با تأکید بر نگاه سلامت محور به جای درمان محور، پیشگیری را بر درمان مقدم دانست و اظهار کرد: ماموریت اصلی ما، توجه به مقوله بهداشت است و بزودی بسته‌های بهداشتی نیز اجرایی می‌شود، اما آغاز طرح تحول نظام سلامت با بسته‌های درمانی، موجب شد که شیرینی تحول در ذائقه مردم بنشیند، چراکه در این حوزه، بیشتر گرفتار بودند

 
وی با ابراز امیدواری نسبت به پیمودن مسیر آغاز شده طرح تحول نظام سلامت با قدرت، قوت و اقتدار هرچه بیشتر، اذعان کرد: بی‌تردید هر حرکتی ممکن است اشکالاتی در نفس خود داشته باشد و هیچ یک بری از خطا نیستیم و نکته حایز اهمیت در این مسیر، نظارت، دقت و بهنگام و بدون فوت وقت صادقانه نواقص احتمالی را بپذیریم و درصدد رفع آن برآییم.

 
هاشمی خاطرنشان کرد: روزانه گزارش فعالیت تمام دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور را پیگیری می‌کنم و با توجه به معدود بودن مشکلات، بنظر می‌رسد وضعیت، خوشحال کننده است.

 
وزیر بهداشت در ادامه با ذکر این مثال که قطار هرچه سرعتش بیشتر باشد، سنگ پرانی‌ها به سمتش بیشتر است و زمانی که ایستاده، کسی به سمتش سنگ پرتاب نمی‌کند؛ گفت: از این رو در مواجهه با طرح تحول نظام سلامت نیز، برخی افراد تنها به دنبال منفی بافی بوده و همیشه در حال گمانه زنی و طرح اشکالات هستند.

 
هاشمی اذعان کرد: تمامی هزینه‌ها بطور کامل کنترل شده و سقف هر دانشگاه علوم پزشکی و بیمارستانی مشخص است و به این ترتیب برای اولین بار است که این تخصیص‌ها داده می‌شود و اگر در ادامه به بیمارستان‌ها فرصت تصمیم گیری داده شود، بطور قطع اتفاقات بسیار ارزنده و مثبتی را شاهد خواهیم بود.

 
وزیر بهداشت در پایان تصریح کرد: تصور کوتاه مدت بودن طرح، محال است و این اقدام بزرگ آبروی دولت و نظام است و به هیچ وجه مقطعی نیست و دولت تمام قد پشتیبان طرح تحول است.

انتهای پیام/

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری