با شروع فصل خرید و فروش واحدهای مسکونی، تعداد فايل‌ها در بنگاه‌ها در حال افزايش است.

ارزان ترین و گرانترین آپارتمان‌ها در تهران

به گزارش جهان به نقل از دنیای اقتصاد، تا یک ماه گذشته، اکثر مالکان منتظر روشن شدن وضعیت قیمت در بازار مسکن بودند و به همین علت از عرضه واحد خود به بازار فروش خودداری می‌کردند اما طبق گفته بنگاهداران املاک اکنون هر روز به حجم واحدهای فروشی اضافه می‌شود و نوسان قیمت در بین واحدها به وضوح قابل رویت است.

علاوه براین مشاوران املاک بر این مساله تاکید دارند که تا به امروز تعداد فایل‌های فروش کم بود و فایل‌های گران قیمت به چشم نمی آمدند اما در حال حاضر با گذشت هر روز بر تعداد مالکان گران فروش افزوده می شود.
شواهد در بازار مسکن نشان مي‌دهد: ميزان رکودی که در ماه‌هاي اخير بر بازار مسکن همه مناطق تهران حکمفرما بود كمرنگ شده چراکه بازار با تلاطم قیمت‌های فروش مواجه شده است و هر لحظه ممکن است به میزان خریداران در بازار انباشته شود.

جزئیات دو واحد گران قیمت در بازار مسکن مرکز و شمال تهران به این شرح است:
در خیابان آقابزرگی واقع در خیابان فرشته یک واحد مسکونی نوساز به متراژ ۳۵۰ متر مربع با قیمت متری ۲۵ میلیون تومان به بازار فروش عرضه شده است.

اگرچه این واحد مسکونی از کلیه امکانات رفاهی و تفریحی برخوردار است اما قیمت واقعی هر متر مربع واحد مشابه بین ۱۱ میلیون تا ۱۸ میلیون تومان تعیین می‌شود.
از طرف دیگر یک واحد مسکونی ۳۱۰ متری در خیابان ابن سینا واقع در خیابان یوسف آباد متری ۱۴ میلیون و ۶۶۰‌هزار‌تومان از سوی مالک قیمت‌گذاری شده است.

واحد مذکور ۳۰ سال ساخت است به همین خاطر فروشنده اعلام کرده است که ۱۳۳ متر مربع قدر السهم زمین این واحد مسکونی است و این قیمت پیشنهادی فروش مربوط به قیمت زمين آن است.

با این حال کارشناسان ارزشیابی قیمت واحدهای مسکونی در خیابان یوسف آباد اظهار می‌کنند که قیمت واقعی فروش هر متر‌مربع چنین واحدی بین ۵ میلیون و ۹۷۰ هزار تا ۷ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان است در حالی که قیمت پیشنهادی فروش به نقل از مالک ۱۴ میلیون و ۶۶۰ هزار تومان عنوان شده است!

قیمت پیشنهادی مالک دو برابر و حتی بیشتر از قیمت حقیقی تعیین شده است و این موضوع نشان دهنده بی توجهی برخی از فروشنده‌ها به بازار مسکن است.
ستون امروز نبض بازار در جدول قیمت‌های پیشنهادی فروش به معرفی برخی از واحدهای مسکونی گران و همچنین ارزان‌قیمت پرداخته است که طی هفته گذشته به بازار فروش عرضه شده اند.

ارزان ترین و گرانترین آپارتمانها در تهران

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری