کد خبر: 187

در فاصله‌ای کمتر از یک سال از انتشار اتفاق افتاد

تمامی مجلدات چاپ نخست کتاب «پایی که جاماند» در عراق و لبنان به فروش رسیده و قرار است به زودی چاپ دوم این اثر در بازار کتاب کشورهای عربی نیز توزیع شود.

به گزارش قم خبر و به نقل از خبرگزاری تسنیم، کتاب «پایی که جاماند»، مجموعه خاطرات خودنوشت سیدناصر حسینی‌پور از روزهای اسارتش در عراق که به تازگی به زبان عربی برگردانده و در کشورهای عرب‌زبان مانند لبنان و عراق توزیع شده بود، مورد استقبال بازدیدکنندگان قرار گرفته به طوری که تمامی نسخه‌های چاپ اول به اتمام رسیده و انتظار می‌رود که کتاب به زودی به چاپ دوم برسد.

کتاب «پایی که جاماند» مجموعه خاطرات سید ناصر حسینی‌پور در زندان مخفی عراق است که از سوی انتشارات سوره مهر به چاپ رسیده است. پس از تأکید مقام معظم رهبری مبنی بر نشر و گسترش آثار دفاع مقدس در کشورهای دیگر این کتاب توسط کمال السید به زبان عربی برگردان می‌شود و در کشورهای عرب زبان مورد استقبال گسترده قرار می‌گیرد. این کتاب توسط «جمعیه المعارف الاسلامیه الثقافیه» در بیروت و توسط «موسسه انوار رسول اعظم» در عراق نشر یافته است.

سیدناصر حسینی‌پور درباره استقبال کشورهای عرب‌زبان به ویژه عراقی‌ها از این کتاب گفت: انتظار می‌رود که آثار این‌چنینی به دلیل توصیف عملکرد رژیم عراق در طول جنگ تحمیلی و تعصب‌های نژادی بازخورد خوبی نداشته باشد و مورد استقبال مخاطب نیز قرار نگیرد، اما خوشبختانه این کتاب به دلیل روایت صادقانه و نشان دادن سیاهی‌ها در کنار سفیدی‌های دوران اسارت توانست جای خود را میان مخاطبان باز کند.

وی ادامه داد: این اثر پس از تأکید رهبر معظم انقلاب به زبان عربی برگردانده شده و با ترجمه‌اش نشان داد که آثار این‌چنینی به شرط صرف وقت و تأمل می‌توانند در بازارهای جهانی راه پیدا کنند. این در حالی است که بسیاری از آثار دفاع مقدس با وجود تأکید رهبر معظم انقلاب از ۱۰ سال پیش تاکنون در نوبت ترجمه به سر می‌برند.

انتهای پیام/

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری