کد خبر: 1854

روزنامه عربستانی العرب گزارش داد که برای اولین بار پادشاه عربستان یکی از شیعیان این کشور را به عنوان وزیر انتخاب کرده است.

به گزارش قم خبر به نقل از فارس، روزنامه عربستانی العرب گزارش داد که برای اولین بار پادشاه عربستان یکی از شیعیان این کشور را به عنوان وزیر انتخاب کرده است.


به گزارش روزنامه عربستانی «العرب»، پادشاه عربستان در اقدامی بی سابقه و برای اولین بار یکی از شیعیان این کشور را به عنوان وزیر انتخاب کرده است.

العرب گزارش داد که در پی برکناری «سعود المتحمی» و انتخاب «محمد ابوساق» به عنوان وزیر دولت در امور مربوط به پارلمان، عربستان وارد مرحله‌ تاریخی جدیدی خواهد شد.
 


بر اساس این گزارش این اقدام که بعد از درخواست فراوان مسئولان شیعه عربستانی برای بر عهده گرفتن مسئولیت‌های مهم در کشور صورت گرفته، می‌تواند آغاز تغییراتی در سیستم پارلمان این کشور باشد.

محمد ابوساق که اهل منطقه شیعه نشین نجران در جنوب عربستان و نظامی است، به رتبه سرلشگری در وزارت گارد ملی عربستان رسیده بود و پیشتر در پارلمان ریاست کمیسیون امنیتی را بر عهده داشته است.

پیشتر نیز پادشاه عربستان در آستانه ماه رمضان معاون وزیر دفاع را نیز تنها ۴۵ روز بعد از انتخاب، برکنار کرده بود که این مسئله احتمال تغییرات بیشتری در وزارت دفاع این کشور در سایه تحولات عراق و منطقه را بالا می‌برد.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری