معاون اول رئیس‌جمهور گفت: سواحل استان‌های جنوبی کشور باید به یکی از کانون‌های اصلی توسعه کشور تبدیل شود.

به گزارش قم خبر و به نقل از خبرگزاری تسنیم، اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس‌جمهور در جلسه کارگروه توسعه زیربنایی سواحل مکران، گفت: اکنون که دولت نسبت به توسعه سواحل کشور اهتمام ویژه دارد، لازم است طرحی جامع در این خصوص تدوین گردد تا دستگاه‌های مربوطه با وحدت رویه و در چارچوبی معین در جهت تحقق این امر حرکت کنند.

معاون اول رئیس‌جمهور با اشاره به سفر روحانی به استان سیستان و بلوچستان، خاطرنشان کرد: در این سفر طرح‌هایی در حوزه وزارت نفت تصویب شده که باید با جدیت نسبت به اجرای این طرح‌ها اقدام گردد تا شاهد پیشرفت و توسعه در این منطقه باشیم.

جهانگیری از دستگاه‌های اجرایی، وزارتخانه‌ها و نیروهای مسلح حاضر در منطقه خصوصا نیروی دریایی، به خاطر پیگیری جدی و تلاش برای اجرای مصوبات سفر مقام معظم رهبری به بندرعباس قدردانی کرد و گفت: اگر کار‌ها با همین جدیت دنبال شود، در آینده شاهد تحول بزرگی در سواحل جنوبی کشور خواهیم بود.

معاون اول رئیس‌جمهور از وزارت صنعت، معدن و تجارت و دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح نیز خواست مطالعات لازم را برای توسعه صنایع مختلف و به خصوص صنعت پتروشیمی در این سواحل به عمل آورده و پیشنهادات خود را به دولت ارائه کنند.

در این جلسه معاونت برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی رئیس‌جمهور گزارشی از واگذاری اعتبارات پروژه‌های مصوب سفر فرماندهی معظم کل قوا به بندرعباس در سال ۹۲ و تخصیص اعتبارات سال ۹۳ ارائه کرد.

براساس این گزارش صد در صد اعتبارات پیش‌بینی شده برای پروژه‌های این منطقه در بودجه سال ۹۲ قبل از پایان سال تخصیص داده شده است.

وزیر صنعت معدن و تجارت نیز برنامه‌های توسعه صنعتی در سواحل مکران را مطرح و توضیحاتی پیرامون طرح توسعه نگین مکران برای تولید محصولات پتروشیمی ارائه کرد.

نماینده وزارت راه و شهرسازی نیز در این جلسه در خصوص تهیه طرح ویژه سواحل مکران و نحوه اجرا و تامین اعتبار جاده‌های ساحلی گزارش کاملی ارائه کرد.

در این جلسه که وزرای دفاع و پشتیبانی نیرو‌های مسلح، بهداشت و درمان و آموزش پزشکی، آموزش و پرورش و نیرو، فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران و استانداران هرمزگان و سیستان و بلوچستان و نمایندگان سایر دستگاه‌های ذیربط نیز حضور داشتند، آخرین وضعیت طرح‌های عمرانی منطقه مورد بحث و بررسی قرار گرفته و تصمیمات لازم برای اتمام هر چه سریع‌تر آن‌ها اتخاذ شد.

انتهای پیام/

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری