کد خبر: 1843

مدیر عامل بانک فرانسوی "ب ان پ باریبا" در نامه‌ای به کارمندان خود اعلام کرد که مذاکرات روزهای اخیر میان مقامات این بانک و آمریکا بزودی زود به نتیجه خواهد رسید و بانک فرانسوی مجازات سنگینی را متحمل خواهد شد.

به گزارش قم خبر و به نقل از تسنیم، دستگاه قضایی آمریکا بانک " ب ان پ پاریبا" را متهم کرده است که تحریم علیه ایران، سودان و کوبا را نادیده گرفته است.

خبرگزاری رویترز در ادامه گزارش خود افزود: " ژان - لوران بونافه"در این نامه به کارکنان بانک تاکید کرد: مشکل سنگینی که بر ما تحمیل شده، نباید تاثیر منفی بر نقشه راه بانک بگذارد.

مدیر عامل بانک فرانسوی ادامه داد: مذاکرات ما با مقامات آمریکا در این خصوص سرعت بیشتری به خود خواهد گرفت و امیدواریم که در آینده بسیار نزدیک به نتیجه برسد.

وی بار دیگر تاکید کرد: می خواهم به وضوع اعلام کنم که متحمل یک مجازات سنگین از سوی آمریکایی ها خواهیم شد.

در بخش دیگری از این گزارش آمده است: منابع زیادی اعلام کردند که توافقی میان بانک فرانسوی و قوه قضائی آمریکا حاصل شده است و نتایج این مذاکرات احتمالا فردا دوشنبه اعلام شود.

" پان - لوران بونافه " به میزان مجازات آمریکا اشاره نکرد اما برخی منابع خبری اعلام کردند که بانک فرانسوی امیدوار است آمریکایی ها جریمه ۷ میلیارد دلاری برای آنها در نظر بگیرند. رویترز در گزارش خود به نقل از برخی رسانه های آمریکایی اعلام کرد که این رقم ۹ میلیارد دلار است.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری