کد خبر: 181

استاد دانشگاه فدرال قازال روسیه:

استاد دانشگاه فدرال قازال روسیه گفت: انقلاب اسلامی پدیده‌ای با ماهیتی کاملا متفاوت است که با گفتمان فلسفی جدیدی شروع شد و شهید مطهری در این گفتمان نقش موثری ایفا کرد.

به گزارش قم خبر و به نقل از خبرگزاری تسنیم از قم، اسماعیل عبادلین در همایش بین الملی اندیشه‌های فلسفی شهید مطهری که در سالن همایش‌های سازمان تبلیغات قم برگزار شد با بیان اینکه شهید مطهری تنها یک متفکر نبود بلکه یکی از طراحان اصلی انقلاب اسلامی برشمرده می‌شد اظهار کرد: به عقیده من پیروزی انقلاب اسلامی بدون پشتوانه قوی فکری و فلسفی محقق نمی‌شد.
 

استاد دانشگاه فدرال قازال روسیه افزود: فلسفه اسلامی در شکل گیری این پشتوانه فکری نقشی موثر داشت زیرا تمام انقلاب‌های قبلی از لحاظ فکری برمبنای الگوی انقلاب فرانسه استوار و نظریه فکری غرب استوار بودند و تاریخ تفکر انقلابی در ایران پیش از انقلاب نشان می‌دهد که این تفکر تحت تاثیر شدید اندیشه‌های بیرونی قرار داشت.

عبادلین خاطرنشان کرد: انقلاب اسلامی پدیده‌ای با ماهیتی کاملا متفاوت از انقلاب‌های دیگر بود که با گفتمان فلسفی جدیدی شروع شد و شهید مطهری در این گفتمان نقش موثری ایفا کرد.

استاد دانشگاه فدرال روسیه تصریح کرد: شهید مطهری توانست در آثار و بیانات خود قابلیت‌های فلسفه اسلامی، فقه پویای شیعی و حماسه عرفانی را با هم تلفیق کند وبه یک دریافت فلسفی عرفانی منحصر به فردی برسد.

انتهای پیام/

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری