کد خبر: 1775

مجله آمریکایی"دیلی بیست" از آمادگی رژیم اسرائیل برای دخالت نظامی در اردن به منظور آنچه "مقابله با حمله احتمالی گروه مسلح موسوم به دولت اسلامی در عراق و شام (داعش) خوانده شد"، خبر داد.

به گزارش قم خبر، تسنیم به نقل از مجله دیلی بیست نوشت: منابع آمریکایی تایید کردند که تل آویو برای دخالت نظامی در اردن در صورت حمله نظامی گروه داعش به این کشور آماده است. گروه داعش بخش هایی از مناطق شمال و شمال شرق عراق در مجاورت اردن را در کنترل دارد.

این مجله به نقل از یک عضو مجلس سنای آمریکا بدون ذکر نام نوشت: مذاکراتی سری بین آنها و مسئولان اسرائیلی انجام شد که حول محور اوضاع امنیتی در منطقه خاورمیانه بود و بخش اعظم آن به اوضاع امنیتی در اردن اختصاص داشت.

به نوشته دیلی بیست، گروه داعش به اردن چشم دوخته است که طرفدارانش در صفحه های خود در شبکه های اجتماعی در اینترنت از تسلط خود بر مناطق مهم در خاورمیانه سخن می گویند.

این مسئول آمریکایی گفت: اگر اردنی ها خطر داعش را احساس کنند، آنها اسرائیل و آمریکا را درجنگی که خاورمیانه را در نوردیده است، بسیج و شریک خواهند کرد.

وی ابراز نگرانی کرد که اردنی به تنهایی نمی تواند با حمله کامل داعش در این مرحله مقابله کند.

به گفته این عضو مجلس سنای آمریکا، اردن در صورت حمله ناگهانی شبه نظامیان گروه داعش برای کمک به رژیم اسرائیل و آمریکا متوسل خواهد شد.

شماری از طرفداران گروه داعش در روزهای گذشته با برگزاری تظاهرات در استان معان در جنوبی ترین منطقه اردن، حمایت خود را از آنچه آن را "پیروزیهای شبه نظامیان داعش" در عراق دانستند، اعلام کردند اما برخی ناظران این تظاهرات را کم اهمیت دانستند و آن را پیام تهدید آمیزی برای حکومت اردن دانستند که حملات پی درپی را به شهر معان صورت می دهد چرا که شمار زیادی از قانون شکنان در این شهر پناه گرفته اند.

 

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری