کد خبر: 1769

مشاور وزیر نیرو با تاکید بر اینکه تعرفه های پرداختی آب باید در مناطق مختلف کشور متفاوت باشد گفت: در حال حاضر سهم مشترکان از قیمت تمام شده آب ۱۹ تا ۲۰ درصد است.

به گزارش قم خبر و به نقل از مهر، حمیدرضا جانباز با بیان اینکه در حال حاضر حدود ۱۹ تا ۲۰ درصد قیمت تمام‌شده آب از مشترکان دریافت می‌شود گفت: مشترکان تنها بخش ناچیزی از قیمت تمام‌ شده آب را پرداخت می‌کنند در حالی که پرداخت واقعی قیمت‌ها می‌تواند نقش به سزایی در مصرف بهینه آب داشته باشد.


مشاور وزیر نیرو تعرفه یکسان آب بها را در سطح کشور اصولی ندانست و اظهارداشت: تعرفه‌های پرداختی باید در مناطق مختلف متفاوت باشد و به مقوله اقتصاد آب بیش از پیش توجه شود.

جانباز ادامه داد: قسمت عمده منابع آب محلی است، بنابراین تعرفه‌های پرداختی باید در مناطق مختلف متفاوت باشد و به مقوله اقتصاد آب بیش از پیش توجه شود.

وی اعمال مدیریت تقاضا در سطح جامعه را بسیار ضروری خواند و اعلام کرد: در حال حاضر، می‌توان با روش‌ های گوناگون مصرف بهینه آب را در جامعه ترویج داد و تقاضای آب را به‌ خوبی مدیریت کرد چرا که هم‌ اکنون بهترین روش جهت مقابله با بحران کم‌ آبی کشور مدیریت تقاضا است.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری