کد خبر: 1732

برخی از اعضای معارضان مسلح سوریه در پیامی به نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی، تأکید کردند که در انتظار برقراری روابط دوستانه با رژیم اسرائیل هستند.

به گزارش قم خبر و به نقل از تسنیم، روزنامه اسرائیلی «جروزالم پست» از «پیغام‌های معارضان سوری» به «بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیر اسرائیل خبر داد و نوشت: مدیر دفتر معاون سابق وزارت توسعه نقب و الجلیل در سفر اخیرش در منطقه به عنوان نماینده اسرائیل با برخی از معارضان لیبرال و دموکرات سوریه دیدار کرد. وی در این دیدار پیغام‌های دوستی آنها را به دفتر نخست‌وزیر این رژیم منتقل کرد.


 
صفدی در گفت‌وگو با روزنامه جروزالم پست تصریح کرد گروه‌های معارض میانه‌رو در سوریه پیشنهاد بی‌سابقه‌ای به اسرائیل دادند و از تل‌آویو برای اعزام نمایندگانی برای مشارکت در نشست‌های کاری که ائتلاف معارضان با حضور هیئت‌های خارجی برگزار می‌کند، دعوت بعمل آوردند.

 
این مقام صهیونیستی اظهار داشت: رویکرد رسانه‌های نزدیک به معارضان سوری حقایق و واقعیت‌ها در سوریه را نشان نمی‌دهد بلکه این رسانه‌ها گوشه‌ای از اقدامات افراطی این معارضان را برجسته می‌کنند.

 
وی گفت: «بسیاری از معارضان در انتظار برقراری روابط نزدیک با اسرائیل هستند. من تأکید می‌کنم آن دسته از معارضان سوری که با آنها ملاقات کردم، متوجه شده بودند که من یک اسرائیلی هستم، اما آنها گفتند مشخصا به این دلیل، با من دیدار می‌کنند.»

 
صفدی بر وجود منافع اقتصادی از طریق ارائه کمک به معارضان در سوریه تأکید کرد و گفت: «اگر اسرائیل در این مرحله به معارضان میانه‌روی واقعی کمک کند، آنها بعد از دستیابی به قدرت، کمک ما را به خاطر خواهند آورد. این امر برای شکستن پیوند میان ایران و حزب‌الله از یک‌سو و سوریه از سوی دیگر مهم است. بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر نیز با این رویکرد از مجروحان معارض سوری در بیمارستان‌های اسرائیلی عیادت کرد.»

 
این روزنامه اسرائیلی همچنین از «پیغام دوستی» اخیر معارضان به اسرائیل پرده برداشت و نوشت این پیغام که از جانب حزب چپ کُرد سوریه (الیسار الکردی) به ریاست «معصوم فیصل سمو بکر اومری) ارسال شده است به «رئوبن ریولین» رئیس جدید اسرائیل تبریک گفته و تأکید کرده است «-با وجود آنکه اسد (رئیس‌جمهور سوریه) و معاونان وی می‌گویند- اسرائیل دشمن ما نیست. ما از دولت و ملت اسرائیل می‌خواهیم از ملت سوریه حمایت کنند و ما نیز تندرویی و تروریسم از هر طرفی در سوریه را محکوم می‌کنیم.»

 
«امیر عبدی» رئیس روابط خارجی حزب چپ کُرد سوریه که در شمال این کشور ساکن است، در پاسخ روزنامه جروزالم پست درباره نوع روابط مطلوب این حزب با اسرائیل، گفت: «ما هیچ مشکلی با اسرائیل نداریم. ما خواهان برقراری رابطه با همگان هستیم.»

 
عبدی افزود: «ما روابط قوی با دولت دوست اسرائیل داریم و کمک‌های آن را به مجروحان سوریه در بیمارستان‌هایش فراموش نمی‌کنیم.»

 
به گفته عبدی، شمار شورشیانی که به شاخه نظامی این حزب کُردی ملحق شده‌اند بیش از 400 جنگجو است. این حزب همچنین اعضای دیگری از داخل و خارج سوریه دارد.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری