کد خبر: 1730

رئیس اتحادیه نان سنگک گفت: نانوایی‌های محله‌‌هایی که جمعیت کمتری دارند، در ماه مبارک رمضان ساعت پخت نان کمتر می‌شود، ولی در محلات پرجمعیت‌تر تغییری نمی‌کند. قیمت نان هم فعلاً افزایش نمی‌یابد.

به گزارش قم خبر، محمدرضا نظرنژاد در گفت‌وگو با فارس، در مورد ساعت کار پخت نانوایی‌های سنگکی و ساعت کاری آنها در ماه مبارک رمضان گفت: با توجه به تراکم جمعیت در محلات شهر و نسبت نانوایی‌ها در هر محل ساعت کار نانوایی‌ها در این ایام متغیر است.

 
کاهش ساعت کاری نانوایی ها در محله‌های کم تراکم در ماه مبارک

 

وی خاطرنشان کرد: در برخی محلات ساعت کار نانوایی‌ها در ابتدای صبح کاهش داشته، ولی در برخی محلات به صورت یکسره از صبح تا شب پخت با فواصل معین ادامه دارد.

 
رئیس اتحادیه نان سنگک در مورد تغییر قیمت این نان نیز گفت: هر عدد نان سنگک طبق مصوبه فروردین سال 90 به وزن 410 گرم باید 600 تومان فروخته شود، ولی در برخی موارد بنا به درخواست مشتری بر افزایش حجم نان و یا استفاده از کنجد افزایش می‌یابد.

 
قیمت نان فعلا افزایش نمی‌یابد/ نان سنگگ باید 900 تومان شود

 

وی در پاسخ به اینکه آیا برنامه‌ای برای افزایش قیمت نان در دستور کار قرار دارد، گفت: به دلیل افزایش هزینه‌های جانبی در سال‌های 91 و 92 افزایش قیمت نداشته‌ایم و هم‌اکنون به مسئولان پیشنهاد کرده‌ایم، که برای هر سال 20 درصد افزایش یابد و قیمت نان سنگک به 900 تومان برسد.

 
نظرنژاد با تاکید بر اینکه طبق محاسبات ما استاندارد هر نان سنگک باید 500 گرم باشد، افزود: الان وزن چانه خمیر 650 گرم و نان پخته شده 410 گرم است که در برخی موارد به دلیل بالا بودن هزینه‌ها برخی نانوایی‌ها نان را کوچکتر می‌کنند.

 
آرد مرغوب نصیب شیرینی فروشی ها می‌شود/ کیسه‌ای 50 هزار تومان

 
وی توزیع آرد نامرغوب را یکی دیگر از مشکلات نانوایی‌ها عنوان کرد و گفت: علی‌رغم یارانه‌ بسیار خوبی که از سوی دولت به گندم اختصاص یافته، اما کارخانه‌ها آرد نول و با کیفیت را کیسه‌ای 50 هزار تومان به شیرینی‌فروشی‌ها می‌فروشند و آرد نامرغوب که چیزی جز پوست گندم نیست، سهم نانوایی‌ها می‌شود.

 
رئیس اتحادیه نان سنگک با اذعان به اینکه راجع به این مسئله بارها با مسئولان صحبت کرده‌ایم، افزود: اگر قیمت آرد آزاد نشود، کارخانه‌ها رقابتی کار نخواهند کرد و وضع به همین شکل خواهد بود.

 
علی رغم پیگیری‌های مکرر، برای جویا شدن وضعیت ساعات پخت و قیمت نان در نانوایی برای ایام ماه رمضان سرپرست فعلی اتحادیه نانوایان از مصاحبه امتناع کرد و هر بار آن را به زمان دیگری موکول کرد.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری