کد خبر: 1673

مسئول آفرینش های ادبی کانون پرورش فکری و هنری کودکان و نوجوانان کهگیلویه و بویراحمد گفت: با وجود افزایش روز افزون بازی‌های رایانه‌ای و بی تحرکی بچه ها باید به رو آرودن بچه ها به کتابخانه‌های اقدام کرد.

به گزارش قم خبر؛ حسن موسوی در گفت‌وگو با تسنیم، با اشاره به اینکه والدین با رو آرودن کودکانشان به کتابخانه‌های کودک می‌توانند چشم انداز روشنی را برای فرزندانشان ترسیم کنند، اظهار کرد: در این زمینه کانون پرورش فکری کودکان برنامه ویژه‌ای دارد.

وی بیان کرد: در کانون در ۳حوزه فرهنگی، ادبی وهنری فعالیت داریم که این فعالیت ها رده سنی ۶ تا ۱۶ سال را در بر می‌گیرد.

موسوی ابراز کرد: فعالیت‌های فرهنگی کانون از جمله کار دستی، قصه گویی، نمایش خلاق، رو خوانی کتاب، امانت کتاب، زبان انگلیسی و فعالیت های هنری ما شامل سفال، نقاشی، خوشنویسی و موسیقی کودکان و فعالیت های ادبی ما شامل برگزاری کارگاه های نوشتن خلاق، شعر سرایی خلاق، داستان نویسی خلاق هستند.

وی خاطرنشان کرد: روزانه مخاطبان ما در گروه های سنی پیش دبستانی تا اول ابتدایی، دوم و سوم دبستان، چهارم و پنجم دبستان، راهنمایی، دبیرستان قرار دارند که با پرداخت حق عضویت ۱۰هزار تومان به عضویت یک ساله کانون در می‌آیند.

وی بیان کرد: کتاب خانه‌های کانون و پرورش فکری، تنها کتاب خانه های تخصصی در رده کودکان و نو جوانان در کشور است که هدف و سیاست ایجاد این کتاب خانه ها مشوق بچه ها در خواندن کتاب است.

کارشناس آفرینش های ادبی کانون پرورش فکری و هنری کودکان و نوجوانان کهگیلویه و بویراحمد گفت: هم اکنون کتابخانه این کانون بیش از ۱۷ هزار جلد کتاب دارد که اولیای کودک و نوجوان می تواند با عضویت در این کتاب خانه ها می تواند روزانه دو کتاب را به امانت ببرد و به این ترتیب سیر مطالعاتی خود را تکمیل کند.

وی گفت: توصیه ای که به والدین گرامی می کنم که با وجود افزایش روز افزون بازی های کامپیوتری و بی تحرکی بچه ها به سمت کانون رو بیاورند تا کودکان و نو جوانان ما از عوارض ناشی از این بازی‌ها از جمله انزوا، بی تفاوتی، حساسیت ها، تیک های عصبی و....رهایی پیدا کنند.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری