کد خبر: 1489

سابیا درباره انتقادهای مسی از سیستم بازی آرژانتین هم گفت: ما از حرف‌های او ناراحت نشدم. این خود من بودم که مسی را به نشست خبری فرستادم. ما باید یاد بگیریم که به هم احترام بگذاریم و از هم یاد بگیریم.

به گزارش قم خبر به نقل از ایسنا، آلخاندرو سابیا می‌گوید که ایران تیم قابل احترامی است و آرژانتینی‌ها نباید فکر کنند که مقابل این تیم شکست‌ناپذیرند.


الخاندرو سابیا که تیمش را باید برای دومین دیدار خود برابر ایران آماده کند در نشست خبری پیش از بازی حضور یافت و پاسخگوی خبرنگاران شد.

آلخاندرو سابیا سرمربی تیم ملی فوتبال آرژانتین در نشست خبری پیش از دیدار با ایران گفت: ایران از نظر فیزیکی و ذهنی تیم قدرتمندی است و کیفیت بالایی دارد. بازی آن‌ها به فرهنگ‌شان مربوط می‌شود؛ فرهنگی که آن‌ها را در یک جنگ قرار داده بود.

وی ادامه داد: آن‌ها تلاش می‌کنند که فضاهای بازی را ببندند و ما باید دنبال فرصتی برای رسیدن به گل باشیم.

سابیا درباره انتقادهای مسی از سیستم بازی آرژانتین هم گفت: ما از حرف‌های او ناراحت نشدم. این خود من بودم که مسی را به نشست خبری فرستادم. ما باید یاد بگیریم که به هم احترام بگذاریم و از هم یاد بگیریم.

سرمربی آرژانتین همچنین در پاسخ به این سوال که چقدر فکر می‌کند که تیمش قهرمان جام جهانی ۲۰۱۴ باشد، گفت: هنوز خیلی زود است که پاسخ این سوال را بدهم. ما هنوز بازی دوم‌مان را انجام نداده‌ایم و سفرها و بازی‌های زیادی را پیش رو داریم.

وی افزود: باید صبر کنیم تا ببینیم که نتایج چطور شکل می‌گیرد و باید پیش برویم تا با شرایط بیشتر آشنا شویم.

سابیا بار دیگر به بازی با ایران اشاره کرد و گفت: تلاش می‌کنیم ایران را شکست دهیم. ضمن اینکه باید نحوه بازی خودرا بهبود دهیم. شاید برابر ایران در نیمه اول نتوانیم به گل برسیم اما در نیمه دوم نتیجه تلاش‌مان را خواهیم گرفت. این به خودمان بستگی دارد که چطور پیش برویم.

سرمربی آرژانتین افزود: تیم من برابر ایران با سیستم ۳-۳-۴ به میدان می‌رود اما اگر لازم باشد این سیستم را تغییر می‌دهیم. مطمئنم که در بازی با ایران اشتباه می‌کنیم اما می‌خواهیم اشتباه‌مان حداقلی باشد.

او در ادامه در پاسخ به این سوال که آیا نگران نیستید که به سرنوشت اسپانیا یا انگلیس دچار شوید گفت: ما تازه کارمان را شروع کرده‌ایم و تمرکزمان روی کار خودمان است. نمی‌خواهم به این مسئله پاسخ دهم.

سابیا درباره انتقادهای اخیر از نحوه بازی آرژانتین گفت: مردم و رسانه‌ها برای انتقاد کردن آزاد هستند. ما باید از خودمان هم انتقاد کنیم و اگر این کار را نکنیم به ما می‌گویند کله شق.

خبرنگاری از سرمربی آرژانتین پرسید آیا از سرنوشت اسپانیا متعجب نشدید که او پاسخ داد: اسپانیا در گروه بسیار مشکلی قرار داشت و اکنون آن‌ها تیم حذف شده است. هلند تیم قدرتمندی است که در دوره قبل برزیل را حذف کرد. هیچ کس نمی‌خواهد مقابل شیلی که یک تیم دینامیک است قرار بگیرد اما این سرنوشت برای اسپانیا نوشته شده و در تاریخ ثبت می‌شود.

سرمربی آرژانتین درباره بازی فردا گفت: فوتبال یک بازی ۹۰ دقیقه‌ای و غیر قابل پیش‌بینی است. من به تیمم اعتماد دارم اما نباید فکر کنیم که همیشه می‌بریم. این بدترین اتفاق ممکن است.

یک خبرنگار آرژانتینی به انتقادهای مسی از سیستم سابیا برای آرژانتین اشاره کرد و گفت: هم‌بازیان مارادونا هم چنین انتقادهایی را از سرمربی آرژانتین به یاد ندارند. شما چطور با این موضوع کنار آمدید؟ سابیا پاسخ داد: مسی مثل همه، بازیکن تیم است و این طبیعی است که بازیکن درباره تیمش صحبت کند. او بارها گفته بود که دوست دارد در سیستم ۳-۳-۴ بازی کند. من از حرف‌های مسی ناراحت نشدم. او روحیه خوبی دارد و مثل همه آزاد است که با رسانه‌ها صحبت کند. اما این مربی است که تصمیم می‌گیرد تیم با چه سیستمی راهی زمین شود. به لحاظ حرفه‌ای به همه بازیکنانم ایمان دارم.

خبرنگار آرژانتینی دیگری به سابیا گفت: رفتار و گفتار شما محتاطانه است. اکنون انتظار می‌رود که مقابل تیم ضعیف‌تری مثل ایران با اختلاف گل بیشتری پیروز شوید. سرمربی آرژانتین در پاسخ گفت: ما لازم است متمرکز باشیم و متواضع. هیچ حریف ضعیفی وجود ندارد و ما حق نداریم که ایران را دست کم بگیریم. این همیشه روش من در مربی‌گری بوده است.

وی درباره شرایط ویژه بازی با ایران نیز گفت: بازی اول‌مان را ساعت ۱۹ انجام دادیم و اکنون باید ساعت ۱۳ بازی کنیم. همین شرایط متفاوتی را ایجاد می‌کند. ضمن اینکه فکر می‌کنم چمن ورزشگاه ماراکانا که بازی اول‌مان را در آن انجام دادیم از ورزشگاه مینیرو بهتر است. اما مشکلی نیست و مشکل زمین هم تا پیش از بازی فردا برطرف می‌شود.

در ادامه خبرنگاری با خنده به سابیا گفت که مسی دوست دارد در یک تیم هجومی بازی کند شاید او بیشتر دلش می‌خواست در تیمی مثل برزیل حضور می‌داشت. سابیا با خنده پاسخ داد: ما آرژانتینی هستیم و از اینکه در تیم ملی آرژانتین حضور داریم خوشحالیم.

وی بار دیگر درباره بخت قهرمانی تیمش در جام جهانی گفت: ما همیشه به قهرمانی امیدواریم چون بازیکنان باکیفیتی داریم اما این را هم می‌دانیم که باید گام به گام پیش برویم. نتایج و عملکرد ما نشان می‌دهد که چقدر تیم خوبی هستیم.

سابیا در پایان بار دیگر درباره انتقادهای مطرح شده از او گفت: همیشه برای رسانه‌ها احترام قائلم و به این انتقادها گوش می‌دهم. با شنیدن انتقادها اطلاعاتم را بالا می‌برم. خدا به انسان دو چشم، دو گوش و یک دهان داده یعنی کمتر حرف بزن و بیشتر ببین و بشنو. من همین شیوه را ادامه می‌دهم و دنبال دشمن تازه نمی‌گردم. اکنون حریف ما ایران است و باید تلاش کنیم که آن را شکست دهیم.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری