کد خبر: 1463

برخی آژانس‌های تبلیغاتی که پول‌های کلانی از علاقمندان به فوتبال گرفته بودند تا آنها را با بهترین امکانات به برزیل ببرند و شرایط تماشای مسابقات فوتبال با کیفیت مطلوب را برای آنها فراهم کنند، بعد از دیدار ایران و نیجریه تعدادی از مسافران خود را در شهر کوریتیبا رها کردند و بدون اینکه سراغی از آنها بگیرند به شهر سائوپائولو برگشتند!

به گزارش قم خبر و به نقل از  مهر، ماه ها قبل از اینکه بیستمین دوره رقابت های فوتبال جام جهانی آغاز شود، بسیاری از آژانس های گردشگری و توریستی فعالیت های تبلیغاتی گسترده خود برای جذب علاقمندان به فوتبال را آغاز کردند و به دنبال این بودند که مسافران بیشتری برای سفر به برزیل را به خود اختصاص دهند.


در این میان ستادهای زیادی تشکیل شد تا به وضعیت این آژانس ها سروسامان دهد و علاقمندان به فوتبال برای سفر به جام جهانی با مشکلات زیادی مواجه نشوند و بتوانند بدون کمترین دردسر راهی سرزمین قهوه شوند و در بهترین شرایط بازیهای جام جهانی را از نزدیک تماشا کنند.

با تمام تبلیغاتی که صورت گرفت تنها چند آژانس توانست علاقمندان به فوتبال را به خود جذب کنند که یکی از آنها آژانس تعطیلات رویایی بود که مشخص نشد از طریق چه کسانی با فدراسیون فوتبال قرارداد بستند و چه کسانی نفع این قرارداد را بردند تا گروه های زیادی با این آژانس راهی برزیل شوند.

یکی از اعضای ستاد پشتیبانی جام جهانی که در برزیل حضور دارد در گفتگو با خبرنگار اعزامی مهر پرده از برخی اتفاقات پشت پرده در مورد انتخاب آژانس های مسافراتی برداشت. وی که خواست نامی از او برده نشود از منفعت طلبی برخی افراد پرده برداشت که با لابی های خاص خودشان توانستند علاقمندان به فوتبال را جذب کنند یا اینکه نماینده رسمی فدراسیون فوتبال در امور اعزامی مسافران به جام جهانی شوند.

این مقام مسئول اما از بی تعهدی و بی مسئولیتی برخی آژانس های تبلیغاتی پرده برداشت که پس از نخستین بازی تیم ملی ایران برابر نیجریه که در شهر کوریتیبا برگزار شد، برخی علاقمندان به فوتبال که تحت حمایت آژانس آنها بوده اند را در این شهر رها کرده اند و به سائوپائولو برگشته اند.

این اتفاق در شرایطی رخ داده است که برخی از این آژانس ها مبالغی بالاتر از ۷۰ میلیون تومان هم از مسافران خود دریافت کرده بودند اما سرویس هایی که به آنها داده اند به اندازه ۲۰ میلیون تومان هم نیست. در این مورد گفته می شود که برخی از این آژانس ها کمتر از ۲۰ میلیون تومان برای هر مسافر هزینه کرده اند اما مبالغی بالای ۴۰ میلیون تومان از آنها دریافت کرده اند.

اینکه چرا اینقدر بی نظمی و هرج و مرج در اعزام مردم به برزیل صورت گرفته است سوالی است که باید سازمان میراث فرهنگی و گردشگری پاسخی برای آن داشته باشد. طبیعتا همه آژانس های مسافراتی زیر نظر این سازمان کار می کنند و باید قبل از اعزام مسافران به برزیل نظارت بیشتری روی عملکرد آنها صورت می گرفت که با بی مسئولیتی مردم را در یک شهر غریب رها نکنند و تنها به فکر جیب خودشان نباشند.

این اتفاقات در شرایطی برای مردم و علاقمندان به فوتبال رخ داده است که گروه خبرنگاران و عکاسان اعزامی نیز با مشکلات عدیده ای از سوی آژانس تعطیلات رویایی مواجه شدند و با وجود پیگیری های که کردند نتوانستند مشکلات خود را به حداقل برسانند. این آژانس هم رقمی حدود ۴۰ میلیون تومان از هر خبرنگار دریافت کرد اما سرویس هایی که ارائه کرده است بسیار کمتر از این مبلغ است و به نظر می رسد باید نهادهای نظارتی به این ماجرا ورود کنند تا مشخص شود چرا این مبلغ سنگین دریافت شده اما در مقابل خدمات شایسته ای به نمایندگان رسانه ها داده نشده است.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری