کد خبر: 1185

بهرام بیرانوند در گفت وگو با شریان نیوز در خصوص بی توجهی به تخفیف و سهمیه بلیط هواپیما برای خانواده ایثارگران و خانواده شهدا گفت: آن چیزی که قانون است همه باید اجرا کنند. این قبیل تخفیفها اختصاص به ایران هم ندارد و حتی اختصاص به جانبازان جنگ هم ندارد که بخواهند سر این قشر منت بگذارند.

به گزارش قم خبر ؛ بهرام بیرانوند در گفت وگو با شریان در خصوص بی توجهی به تخفیف و سهمیه بلیط هواپیما برای خانواده ایثارگران و خانواده شهدا گفت: آن چیزی که قانون است همه باید اجرا کنند. این قبیل تخفیفها اختصاص به ایران هم ندارد و حتی اختصاص به جانبازان جنگ هم ندارد که بخواهند سر این قشر منت بگذارند.


وی افزود: الان در قالب کشورهای جهان آنهایی که مشکل جسمی دارند، تخفیفهای مختلف در هزینه های زندگی از جمله نشستن در هواپیما برخوردارند و تعجب می کنم که چرا بعضی از شرکت های هواپیمایی ایران زیر بار این بحث نمی روند.

عضو فراکسیون جانبازان مجلس شورای اسلامی باطرح این سوال که مگر چند جانباز یا خانواده شهدا داریم که می خواهند از هواپیما استفاده کنند گفت: اگر بخواهیم کار آماری بکنیم، در طول سال چه حجمی از بلیط های فروخته شده اختصاص به جانبازان و خانواده شهدا پیدا می کند که این همه برای آن مشکل ایجاد می کنند؟

وی باتاکید بر اینکه نیازمندیم که جانبازان و خانواده شهدا را تکریم کنیم گفت: جانبازان مظهر یک دفاع مقدس در مقابل دشمنی هستن که ظالمانه به ایران حمله کرد. باید یادمان بماند که در روزگار قربت و بی کسی کشور، جانبازان، شهدا و خانواده هایشان پای منافع ملت ایستادند و شرکت های هواپیمایی و دیگر سازمانها در بستر همین جامعه فداکار ایجاد شدند، رشد کردند و سود می برند.

بیرانوند باتاکید بر اینکه شرکتها باید از بخشی از این سود چشم پوشی کنند گفت: شرکتهای هواپیمایی باید خدمات را حتما به کسانی بدهند که یک روزی اوج کارآمدی و اثر بخشی را به ظهور رساندند و نشان دادند.

وی افزود: هیچ کس فردا را ندیده است. ممکن است زمان های دیگری نیز به این ایثارگری نیاز داشته باشیم. کسانی که از جان و مال خودشان در زمان خودش گذشتند، اکنون ثواب این است و درست این است که شرکت های هواپیمایی از بخش اندکی از درآمدشان به خاطر این جانبازان و خانواده شهدا چشم پوشی کنند.

عضو فراکسیون جانبازان مجلس شورای اسلامی افزود: نظام اسلامی ایران به طور قطع به یقین قدرشناس است و کاری می کند که از سایر معافیت های قانونی استفاده کنند.

وی شرکت های هواپیمایی را مخاطب قرار داد و گفت: گمان نکنید که جانبازان وخانواده شهدا قصد آسیب زدن به شرکت های هواپیمایی را دارند، بلکه می خواهند از یک حق قانونی استفاده کنند. البته شرکتهای هواپیمایی نیز قصد تکریم جانبازان را دارند و شاید مشکلی دارند که باید رفع شود. اگر چنین است شرکتهای هواپیمایی می توانند در فضای دیگری از مجلس یا دولت کمک بگیرند .
 

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری