کد خبر: 1014

در سال جاری بازار ملک کلنگی مانند سال گذشته داغ نیست و بسازبفروشان سعی دارند تا واحدهایی که از سال گذشته ساخته‌اند را به فروش برسانند؛ به همین جهت بازار مسکن در سه ماهه امسال بیشتر به سمت پیش خرید واحدهای نوساز رفته است.

به گزارش قم خبر و به نقل از مهر، در سه ماه امسال بازار مسکن شرایط متفاوتی را نسبت به سه ماهه سال گذشته تجربه می کند و نسبت تقاضاها در عرضه مسکن تغییراتی داشته است. براین اساس، بازار مسکن از خرید ملک کلنگی گذشته و اغلب این زمین‌ها که در سال گذشته خریداری شده‌اند، در حال ساخت و ساز هستند؛ بنابراین عرضه بازار در سال جاری به سمت آپارتمان‌های نوساز رفته و خرید و فروش ملک کلنگی کاهش پیدا می‌کند.


در حال حاضر، متقاضیان بازار مسکن به سمت پیش خرید این واحدها رفته و سعی دارند با قیمت مناسب تری واحدهای نوساز را خریداری کنند که این موضوع رونق بیشتری را در بازار پیش فروش‌ها بوجود آورده است البته یکی از عوامل توجه بازار به پیش خرید، قیمت‌ بالای واحدهای نوساز و آماده فروش است که بیش از توان خرید متقاضیان به فروش می‌رسد.

براین اساس نمی‌توان گفت که بازار مانند سال گذشته با رکود مواجه است اما همچنان سبد خرید مسکن به سمت واحدهایی است که با شرایط خاص و ارزان تر به فروش می‌رسند؛ به همین جهت در سال جاری بازار ملک کلنگی مانند سال گذشته داغ نیست و بسازبفروشان سعی دارند تا واحدهایی که از سال گذشته ساخته‌اند را به فروش برسانند.

به همین جهت بازار آپارتمان‌های نوساز ممکن است در اواخر امسال رونق بیشتری پیدا کند و متقاضیان بیشتری برای خرید این آپارتمان‌ها در بازار حضور داشته باشند که این امر می تواند نرخ نهایی این آپارتمان‌ها را هم تحت تاثیر قرار دهد.

اما به طور حتم به دلیل کاهش قدرت خرید خانوار، قیمت‌ها بیش از تورم نخواهد بود و فروشندگان مجبور هستند برای جلب مشتری، نرخ‌های معقول تری را برای واحدهایشان تعیین کنند.

قیمت واحدهای دوخوابه در برخی محله‌های تهران

براساس گزارش میدانی خبرنگار مهر، در جنت آباد، چهارباغ شرقی واحدی ۷۵ متری و دوخوابه بدون پارکینگ و آسانسور، بازسازی شده متری ۳ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان قیمت گذاری شده است و در اختیاریه شمالی، بن بست افشاری واحدی ۷۱ متری و دوخوابه با امکانات، بازسازی شده با قیمت ۴۶۵ میلیون تومان به فروش می رسد.

در میرداماد آپارتمانی ۷۳ متری و دوخوابه با عمر ۱۲ساله ۵۳۰ میلیون تومان قیمت گذاری شده و در سعادت آباد بالای میدان کاج آپارتمانی ۷۲ متری و دوخوابه، بازسازی شده متری ۸ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان به فروش می رسد.

آپارتمانی ۷۵ متری و دوخوابه با عمر ۷ ساله با تمامی امکانات در ازگل - مجتمع فرهنگیان متری ۵ میلیون تومان فروخته می شود و در پونک، همیلا واحدی ۷۵ متری و ۲خوابه با عمر ۱۰ساله ۳۶۰ میلیون تومان قیمت گذاری شده است.

در تهرانپارس استخر ۲۴۲ شرقی واحدی ۷۲ متری با عمر ۲ ساله و امکانات کامل ۲۶۰ میلیون تومان فروخته می شود و در فلکه چهارم تهرانپارس واحدی ۷۵متری و دوخوابه با عمر ۱۴سال بدون پارکینگ و آسانسور ۲۱۰ میلیون تومان به فروش می‌رسد.

واحدی ۷۵ متری با پارکینگ و انبای در جنت آباد-آبشناسان ۳۱۰ میلیون تومان قیمت‌گذاری شده است و واحدی ۷۳متر ۲خوابه با عمر ۸ساله متری ۴ میلیون و ۳۵۰ هزار تومان به فروش می‌رسد.

درستارخان برق آلستوم هم واحدی ۷۲متر ۲خوابه با امکانات ۲۷۵ میلیون تومان فروخته می شود و در یوسف آباد - خیابان ۶ واحدی ۷۵ متر ۲ خوابه ۹ ساله با امکانات ۴۵۰ میلیون تومان قیمتگذاری شده است.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری