کد خبر: 10070

تلویزیون دولتی یمن اعلام کرد: رئیس جمهور این کشور، در گامی که ممکن است به فرو نشاندن بحران سیاسی در یمن کمک کند، فرمان تشکیل دولتی جدید به نخست وزیری خالد بحاح را صادر کرد.

به گزارش قم خبر؛ واحد مرکزی خبر به نقل از رویترز خبر داد، تلویزیون دولتی یمن اسامی ۳۴ وزیر دولت جدید را اعلام کرد. دولت جدید سیاستمدارانی از گروه شیعه حوثی که صنعا را ماه سپتامبر تصرف کرد و سیاستمدارانی از یک شاخه گروه جدایی طلب جنوبی را گردهم آورده است.


تشکیل دولت جدید هم‌زمان با آن شده است که نیروهای امنیتی یمن اعلام کردند یک رهبر ارشد القاعده را در جنوب این کشور کشته‌اند.

مقام‌های یمنی می‌گویند ترکی عسیری، یک شهروند سعودی که به نام مروان مکی هم شناخته می‌شود، روز پنج‌شنبه کشته شد

همچنین منابع مسئول در یمن از هلاکت سه عضو تشکیلات تروریستی القاعده در حملات هوایی به مواضع این گروه در جنوب یمن خبر دادند .

وزارت کشور یمن تاکید کرده است در حملات هوایی به مواضع القاعده در استان ابین در جنوب لبنان دستکم سه عضو این گروه تروریستی کشته شدند .

پایگاه اینترنتی وزارت کشور یمن روز جمعه تاکید کرد نیروهای امنیتی این کشور در استان ابین هویت دو تن از اعضای کشته شده القاعده را شناسایی کرده و تلاش برای کشف هویت سومین عضو کشته شده این گروه ادامه دارد .

پس از ورود شیعیان حوثی به پایتخت یمن ، توافقی به میانجی‌گری سازمان ملل سر گرفت که بر اساس آن عبد ربه منصور هادی، رئیس‌جمهور یمن، پذیرفت یک "دولت ملی " تشکیل دهد و افرادی به پیشنهاد حوثی ها و همچنین اعضای جنبش جدایی‌طلب در جنوب یمن (حراک) را در این کابینه بگذارد.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری