جلسه فوق‌العاده کمیته آلودگی هوای استان قم با حضور کارشناسان دستگاه‌های اجرایی مرتبط در قم برگزار شد.

خبرگزاری فارس: جلسه فوق‌العاده بررسی آلودگی هوای استان قم برگزار شد

به گزارش قم خبر به نقل از روابط عمومی اداره‌کل حفاظت محیط زیست استان قم، دومین جلسه کمیته بررسی آلودگی هوای استان قم به صورت فوق‌العاده با حضور نمایندگان و کارشناسان دستگاه‌های اجرایی مرتبط در اداره کل حفاظت محیط زیست استان قم برگزار شد.

بر اساس این گزارش، در این جلسه با توجه به بروز مکرر آلودگی‌ها و انتشار گرد و غبار و ریزگردها در استان قم، علل و عوامل این معضل مورد بحث و بررسی جدی قرار گرفت و اعضای کمیته بر ارایه راهکارهای کوتاه و میان مدت برای کاهش آلودگی هوای استان تاکید کردند.

در این جلسه همچنین ضمن بررسی چالش‌های زیست محیطی از  خشک شدن تالاب‌ها و منابع آبی، بیابان‌زایی، گرمایش هوا و کمبود فضای سبز، نیازها و محدودیت‌های هرکدام از دستگاه‌های اجرایی در راستای کاهش آلودگی هوا و مهار گرد و غبار و ریزگردها در استان قم تبیین شد.

تهیه و تدوین گزارش جامع وضعیت آلودگی هوای استان و پیگیری طرح جامع پیش‌بینی و کاهش آلودگی هوای استان که پیش از این از سوی اداره‌کل حفاظت محیط زیست استان قم با مشارکت برخی دستگاه‌های مرتبط تهیه و به مدیریت بحران استانداری قم ارائه شده بود، از جمله مهمترین مصوبات کمیته آلودگی هوای استان قم بود.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری