کد خبر: 2551

رییس اداره حقوقی حفاظت محیط زیست استان قم خبر داد

رییس اداره حقوقی اداره کل حفاظت محیط زیست استان قم گفت: بیش از 40 مورد اخطاریه‌های زیست محیطی برای واحدهای صنعتی و خدماتی در سطح استان صادر شده است.

خبرگزاری فارس: صدور 40 اخطاریه زیست محیطی برای واحدهای صنعتی قم
به گزارش قم خبر به نقل از روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست استان قم، علی احمدی با اشاره به اقدامات انجام شده طی سه ماهه ابتدای سال جاری در برخورد با متخلفان زیست محیطی گفت: واحد حقوقی اداره کل از ابتدای سال 93 بیش از 40 مورد اخطاریه‌های زیست محیطی به واحدهای صنعتی و خدماتی استان قم صادر کرده است.

وی با بیان اینکه اخطاریه‌های صادره شامل آلودگی‌های زیست محیطی، توقف فعالیت، نصب سیستم پایش لحظه‌ای و... بوده است، خاطرنشان کرد: این اخطاریه‌ها بر اساس گزارش کارشناسان و شکواییه‌های مردمی برای واحدهای صنعتی و خدماتی در سطح استان صادر شده است.

رییس اداره حقوقی حفاظت محیط زیست استان قم از تشکیل 13 پرونده تخلفات واحدهای آلاینده در مراجع قضایی استان خبر داد و گفت: پس از بررسی‌های کارشناسی و اخذ دستور قضایی از فعالیت 12 واحد آلاینده در استان که عمدتا در مسیر جاده اراک و شهرک شکوهیه فعالیت می‌کردند، جلوگیری شده آمده است.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به فعالیت غیرمجاز چاه‌های ذغال و کوره‌های ذوب سرب در استان قم گفت: فعالیت این واحدها به شدت آلاینده و برای سلامت عمومی جامعه خطرآفرین بوده و اداره کل حفاظت محیط زیست استان قم برای برخورد قاطعانه با این واحدها اهتمام جدی دارد.

احمدی با بیان اینکه از ادامه فعالیت واحدهای آلاینده زیست محیطی استان قم به هر شکل ممکن با همکاری و مشارکت مقامات قضایی و انتظامی جلوگیری به‌عمل می‌آید خاطرنشان کرد: در همین راستا طی سه ماه گذشته، چندین کوره ذوب سرب و چاه‌های ذغال در استان تخریب شده و دیگر واحدهای شناسایی شده برای تخریب در دست اقدام هستند.

وی با اشاره به تخلفات شکار و صید غیرمجاز در استان قم تصریح کرد: با نظارت، کنترل و پایش مستمر مناطق تحت مدریت اداره کل حفاظت محیط زیست استان و بر اساس گزارش محیط بانان و نیروهای اجرایی این اداره کل، در سه ماه ابتدای سال جاری 11 پرونده از متخلفان در مراجع قضایی تشکیل شده و در حال رسیدگی است.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری