کد خبر: 14037

معاون فرهنگی اداره‌کل تبلیغات اسلامی استان قم:

معاون فرهنگی اداره‌کل تبلیغات اسلامی استان قم گفت: انگیزه‌هایی که برای تقویت مباحث دینی لازم بوده، جزو ضروریاتی است که دولت باید به آن بپردازد.

خبرگزاری فارس: دولت به تقویت انگیزه دینی توجه داشته باشد
به گزارش قم خبر، حجت‌الاسلام محمود نجاریان‌زاده امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در قم با اشاره به اهمیت تقویت مباحث دینی اظهار کرد: انگیزه‌هایی که برای تقویت مباحث دینی لازم بوده، جزو ضروریاتی است که دولت باید به آن بپردازد.

وی خاطرنشان کرد: با توجه به نقش رسانه‌ها به ویژه رسانه‌های دیداری، شنیداری و فضاهای مجازی دشمن درصدد است، بین نسل جوان و مباحث دینی فواصلی ایجاد کند که تنها راه مقابله با آن همدلی و سرمایه‌گذاری در بخش فرهنگ است.

معاون فرهنگی اداره‌کل تبلیغات اسلامی استان قم عنوان کرد: اگر چه سرمایه‌گذاری در بخش فرهنگ در دراز مدت پاسخ می‌گیرد، ولی ضروری است که نیازهای اورژانسی برطرف شود و بحث استقرار روحانی در حواشی شهرها و مناطق محروم در اولویت‌ قرار گیرد.

وی یادآور شد: جذب روحانیون برای به کارگیری در مناطق محروم و روستایی و پاسخگویی به شبهات از نیازهای واجب محسوب می‌شود.

نجاریان‌زاده با اشاره به اهمیت دینداری جوانان گفت: کتاب، کتابخوانی و مطالعات عمیق دینی جزو نیازهای ضروری است و باید پاسخگویی به پرسش‌های فراوان این قشر و برگزاری اردوهای زیارتی، تفریحی و آموزشی و ایجاد جلسات کرسی‌های آزاداندیشی در دستور کار قرار گیرد.

وی با بیان اینکه ارتباط بین جریان‌های فکری در آموزش و پرورش و دانشگاه‌ها از ضروریات است، یادآور شد: مقایسه بین ادیان و فرق به ویژه در زمینه آشنایی با دست‌های پنهانی که با دین‌های نوظهور قصد دارند، جوانان را از سرچشمه حیات دور کنند، از موارد دیگری است که در این زمینه ضروری است.

معاون فرهنگی اداره‌ کل تبلیغات اسلامی استان قم ایجاد هماهنگی، راهکارها و اعتبارات مناسب را یکی از وظایف دولت و دولتمردان در این زمینه ذکر کرد و افزود: روحانیت اطبای روح هستند، در بحث مقابله با تهاجم، شبیخون و غارت فرهنگی که از سفارشات رهبری است، دولتمردان در راس امور مقابله قرار می‌گیرند.

وی خاطرنشان کرد: زمینه‌سازی و ایجاد محیط آرام، ‌پاسخ‌های مناسب،‌ چاپ کتب ارزشی و ایجاد سایت‌هایی که 24 ساعت در فضای مجازی پاسخگو به شبهات دشمنان باشند، برای ترویج احکام دینی ضروری است.

نجاریان‌زاده یادآور شد: حوزه و حوزویان باید در کنار دولتمردان باشند تا فضای تفاهم و بازگشت به دین‌مداری و باورهای دینی را فراهم کنند که امروز از ضروریات کشور ما است.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری