مدیر کل سازمان انتقال خون قم گفت: استقبال بسیار خوبی از طرح انتقال خون در روزهای تاسوعا و عاشورای حسینی صورت می‌گیرد که میزان اسقبال مردم ۳ برابر روزهای دیگر است.

به گزارش قم خبر ، مرتضی نوریان در گفت‌و‌گو با تسنیم ، با اشاره به برنامه اداره کل انتقال خون قم برای روزهای عاشورا و تاسوعا اظهار کرد: در روزهای عاشورا و تاسوعا دو مرکز اصلی برای انتقال خون شهروندان در نظر گرفته‌ایم.

مدیرکل سازمان انتقال خون قم افزود: یکی از این مراکز که ویژه انتقال خون برادران است در ساختمان مرکزی انتقال خون واقع شده است که در خیابان عمار یاسر قرار دارد.

نوریان بیان کرد: مرکز دیگری که برای انتقال خون در نظر گرفتیم که در خیابان روح الله واقع شده است و برای خواهران و برادران است، این دو مرکز در روزهای تاسوعا و عاشورا از ساعت 8 صبح تا 5 بعد از ظهر آماده انتقال خون عزاداران حسینی و زائران کریمه اهل بیت (ع) است.

وی با اشاره به میزان استقبال مردم از پایگاه‌های انتقال خون عنوان کرد: استقبال بسیار خوبی از طرح انتقال خون در روزهای تاسوعا و عاشورای حسینی صورت می‌گیرد که میزان اسقبال مردم 3 برابر روزهای دیگر است.

مدیرکل  سازمان انتقال خون قم تصریح کرد: سال گذشته بیش از 850 نفر مراجعه کننده داشتیم که 730 نفر آن‌ها خون اهدا کردند و در مجموع 730 واحد خون اهدا شد.

نوریان با اشاره به هدف سازمان انتقال خون از طرح اهدای خون در روزهای تاسوعا و عاشورای حسینی اظهار کرد: با توجه به وجود بدعت‌هایی نظیر قمه زنی در جامعه سازمان انتقال در راستای فرهنگ ایثار و شهادت حسینی اقدام به تعبیه ایستگاه‌های انتقال خون می‌کند چون اهدای خون خود نماد ایثار است.

وی خاطرنشان کرد: مردم جامعه ما حسینی هستند و با فرهنگ ایثار و شهادت بزرگ شده‌اند و نذرهایی در زمینه اهدای خون در روز تاسوعا و عاشورا دارند که این طرح اهدای خون خود یک ادای نذر است.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری