کد خبر: 9696

به‌گزارش قم خبر به نقل از تسنیم، حجت‌الاسلام حیدر مصلحی شامگاه چهارشنبه در مراسم عزاداری هیئت ثارالله خرم آباد با اشاره به علل قیام امام حسین(ع) و حرکت آن حضرت با توجه به آن مقطع از تاریخ، اظهار داشت: مقوله جنگ حق و باطل همواره در تاریخ در حال تکرار است و تا قیامت ادامه دارد.


وی افزود: تا زمان ظهور امام زمان(عج) که در کره زمین عدل و قسط حاکم می شود، حق و باطل با یکدیگر در ستیزند و اگر این جنگ نباشد، مقوله خلقت دچار مشکل می شود.

وزیر سابق اطلاعات، گفت: قرآن کریم قضایای تاریخی را برای عبرت و آگاهی انسان بیان می‌کند و قصص قرآنی موضوعاتی بصیرت‌افزا هستند و قرآن می‌گوید ما باید از تاریخ عبرت بگیریم و همراه با بصیرت باشیم؛ یعنی جنگ حق و باطل و جنگ امام حسین‌(ع) و یزید، در تاریخ تکرار می شود.

مصلحی افزود: عبرت و بصیرت تا همیشه است و بصیرت ما این است که نگذاریم امام حسین(ع) بار دیگر شهید شود و باید بصیرت ما به حدی برسد که همان‌ طور که مقام معظم رهبری در این مورد گفته‌اند، دشمن و عوامل داخلی بدانند که جنگ حق و باطل وجود دارد ولی ما نمی‌گذاریم امام حسین(ع) که حق مطلق است، شهید شود.

وی با بیان اینکه بر اساس آموزه‌های قرآن، علت و غایت قیام حسینی احیای دین خداست، خاطر نشان کرد: بعد از مرگ معاویه، یزید برای فرماندار مدینه نامه نوشت که از امام حسین(ع) بیعت بگیرد.

* بنی امیه آغاز کننده جنگ نرم ضد اسلام بود

وزیر اطلاعات دولت دهم با اشاره به دوران حکومت معاویه، گفت: باید بدانیم بنی امیه با اسلام چه کرد و معاویه ۴۰ سال حاکم بود که ۲۰ سال آن در منطقه دمشق و ۲۰ سال نیز حاکم جهان اسلام بود.

حجت‌الاسلام مصلحی با اشاره به تلاش معاویه برای از بین بردن اسلام، افزود: معاویه در ۲۰ سال حکومتش به ویژه وقتی کل منطقه جهان اسلام را در اختیار داشت، برنامه‌اش برای از بین بردن اسلام بود و با جنگ نرم معاویه دنبال حذف نام پیامبر(ص) بود.

وی با اشاره به قدمت جنگ نرم تصریح کرد: جنگ نرم مختص الان نیست و بنی امیه جنگ نرم را آغاز کرد که یهود در دربار معاویه نقش کلیدی داشت.

وزیر سابق اطلاعات، اظهار داشت: شدن نزول سوره مبارکه قدر، سیاسی است و همه مفسران شیعه و سنی اذعان دارند که شأن نزول این سوره خوابی بود که پیامبر(ص) دیدند که بنی امیه دارد از منبر پیامبر(ص) بالا می رود که حال ایشان دگرگون شد؛ چون منبر پیامبر(ص) به مفهوم رسانه ایشان بود.

مصلحی افزود: حضرت علی(ع) می فرمایند بنی امیه ۸۴ سال حاکم بود؛ از معاویه تا یزید و بعد از آن تا زمان امام صادق(ع) که ۸۴ سال بود، سراسر جنگ نرم علیه اسلام بود.

* وصیت‌نامه امام خمینی(ره) جهت‌دهنده به انقلاب است

وزیر سابق اطلاعت با اشاره به ۴۰ سال جنگ نرم سنگین معاویه علیه اسلام، اظهار داشت: ما امروز راه سختی در پیش داریم و توطئه‌های سنگینی پیش روی انقلاب وجود دارد.

حجت‌الاسلام مصلحی در عین حال تصریح کرد: این انقلاب راهی که دارد، با قوت پیش می رود و مقام معظم رهبری ربع قرن است که با تدبیر الهی و حکیمانه این انقلاب را پیش می برند و توطئه‌ها را در هم می کوبند.

وی با اشاره به دلایل قیام امام حسین(ع)، عنوان کرد: امام حسین(ع) بنی هاشم را جمع کردند و برای حرکت به سمت مکه آماده شدند و یک وصیت‌نامه هم نوشتند و در اختیار برادرشان محمدبن حنفیه قرار دادند که در این وصیت‌نامه علل قیام را عنوان می کنند.

مصلحی با اشاره به لزوم مطالعه وصیت‌نامه امام خمینی(ره) خاطرنشان کرد: وصیت‌نامه امام حسین(ع) یک وصیت‌نامه الهی سیاسی است که ما نباید از آن غافل باشیم؛ چرا که این وصیت‌نامه حالت پیشگویی و جهت‌دهنده برای انقلاب دارد.

وی ادامه داد: وصیت‌نامه امام حسین(ع) یک وصیت‌نامه الهی و سیاسی است و حضرت به محمد بن حنفیه گفتند که در مکّه بمان و حوادث را برای مردم و آیندگان تشریح کن.

* بنی امیه با رفاه‌طلبی شخصیت‌های ویژه را از کار می انداخت

وزیر سابق اطلاعات گفت: امام حسین(ع) در وصیت‌نامه‌شان دلایل قیامشان را تبیین و عنوان می کنند که می خواهم امّت جدم را اصلاح کنم که این نخستین حرکت حضرت است.

حجت‌الاسلام مصلحی انحراف اسلام از مسیر اصلی خود را از دلایل قیام امام حسین(ع) دانست و خاطرنشان کرد: مگر در اسلام چه اتفاقی افتاده بود که امام حسین(ع) این حرف را زدند؟ باید بدانیم که بنی امیه کار اصلی اش این بود که با رفاه‌طلبی شخصیت‌های ویژه را از کار بیاندازد.

وی ادامه داد: عده‌ای که جلوی امام حسین(ع) ایستادند و در لشکر دشمن بودند، آقازاده‌ بودند و حتی بعضی از آنها از صحابه بودند.

* امام حسین(ع) با عمر سعد اتمام حجت کرد نه مذاکره

وزیر سابق اطلاعات با اشاره به بحث‌هایی که اخیراً در خصوص آموزه‌های کربلا و موضوع مذاکره مطرح شده، گفت: امروزه عده‌ای با کمال تأسف می گویند که امام حسین(ع) رفت و با عمر سعد مذاکره کرد؛ نباید با حرکت امام حسین(ع) بازی کنیم. امام حسین(ع) شب تاسوعا رفت با عمر سعد صحبت کرد اما آیا رفت مذاکره و بده بستان کند یا اتمام حجت کند؟

مصلحی افزود: عمر سعد زمانی که ابن زیاد به او گفت که فرماندهی لشکری را که باید با امام حسین(ع) بجنگد به‌دست بگیرد، به ابن زیاد گفت امشب را به من مهلت بده تا صبح فکر کنم و او شب تا صبح قدم زد و یک قصیده طولانی سرود؛ قصیده‌ای که فضائل امام حسین(ع) را می گوید.

وی با اشاره به فتنه ۸۸ عنوان کرد: در فتنه ۸۸ کسانی که ساکت بودند یا نقش ایفا کردند، آیا حق و باطل را نمی دانستند که کجاست و همین حرف‌ها را می زدند.

وزیر اطلاعات دولت دهم در ادامه، قیاس توبه حُر با عده‌ای دیگر از افراد را نابجا دانست و گفت: ساکتین فتنه ۸۸ حق و باطل را می دانستند ولی می گفتند اینهایی که ما می گوئیم باید بشود و حالا بعضی ها این روزها مباحث را خلط می کنند و می گویند که حُر توبه کرد.

مصلحی با اشاره به توبه حُر، افزود: حُر بر اساس آیه قرآن توبه واقعی کرد و این توبه یعنی برگشت؛ خرابکاری را باید اصلاح کرد و تبیین شود که مسیر تغییر کرده است.

* فتنه ۸۸ بزرگ‌ترین لطمه اقتصادی را به کشور وارد کرد

وزیر سابق اطلاعات با اشاره به ضربات وارد شده از فتنه ۸۸ به کشور، گفت: فتنه ۸۸ بزرگ‌ترین لطمه اقتصادی را به کشور وارد کرد و نخستین قطعنامه تحریم اقتصادی ایران از سوی سازمان ملل بعد از فتنه ۸۸ تنظیم شد.

وی افزود: آیا لطمه اقتصادی با یک استغفرالله درست می شود؟ حُر کفش رزمی و سپر به گردن خود انداخت و به خیمه امام حسین(ع) رفت و از کارهای خود اظهار پشیمانی کرد؛ سپس در مقابل دشمن ایستاد و خطبه‌ای خواند که این خطبه وضعیت لشکر ابن زیاد را به‌هم ریخت.

مصلحی ادامه داد: عمر سعد دید اگر حُر این طور پیش رود و تبیین و روشنگری کند، لشکرش دچار مشکل می شود که سریع دستور داد ایشان را بکشند.

وی، رفاه‌طلبی را برنامه ویژه بنی امیه برای انحراف صحابه پیامبر دانست و اظهار داشت: بنی امیه برای اینکه صحابه پیامبر را آلوده کند، آنها را به رفاه‌طلبی رساند.

* دلیل جوسازی رسانه‌های معاند با نظام در حوادث اخیر

به‌گزارش تسنیم، وزیر سابق اطلاعات، گفت: مشکل امّت اسلامی به جایی رسیده بود که وقتی در مقابل توطئه‌های استکبار قرار گرفت، اشرافی گری و رفاه زدگی محوریت حکومت را دچار چالش بزرگ کرده بود.

مصلحی با اشاره به دلیل دوم قیام عاشورا، خاطرنشان کرد: دلیل دوم قیام امام حسین(ع) امر به معروف و نهی از منکر بود.

وی اضافه کرد: دشمن از اول اسلام برای شکستن امر به معروف به‌صورت سنگین سرمایه‌گذاری کرد؛ چرا که محور حیات و نگه‌داشتن دین و انقلاب اسلامی این فریضه الهی است.

* ام‌. آی ۶ پشت‌صحنه جوسازی رسانه‌ای علیه نظام است

وزیر سابق اطلاعات با اشاره به ارتباط دادن موضوع اسیدپاشی اصفهان با موضوع امر به معروف توسط رسانه‌های معاند، گفت: به عنوان مثال وقتی طرح امر به معروف و نهی از منکر به مجلس می رود، ناگهان معضلی به نام «اسید پاشی» راه می اندازند و فضای رسانه‌ای دنیا را وارد عمل می کنند.

مصلحی تصریح کرد: با بررسی هایی که ما انجام دادیم، دریافتیم که یک توطئه طراحی شده داخل و بیرون مشترک باهم است که در این شکی نیست.

وی اضافه کرد: پس از ۳۴ سال که فریاد همه بلند است و سخنان امام و مقام معظم رهبری بوده که باید امر به معروف و نهی از منکر قانون شود و برای اینکه این موضوع را بشکنند، یک دفعه اتفاق اصفهان رخ می دهد.

وزیر اطلاعات دولت دهم با اشاره به پشت‌پرده حادثه اسیدپاشی اصفهان گفت: بعد از اسیدپاشی اصفهان فضای سنگین رسانه‌ای را راه‌اندازی کردند که این به‌طور دقیق طراحی شده و پشت‌صحنه آن هم سرویس های جاسوسی هستند که بنده اطمینان دارم سرویس جاسوسی انگلیس (ام. آی ۶) پشت این موضوع است و باید حواس‌مان را جمع کنیم.

حجت‌الاسلام مصلحی گفت: سومین عامل قیام امام حسین(ع) نیز سیره و روش حکومتی است که باید بر اساس آن جهان اسلام را اداره کرد؛ به عنوان مثال الآن حکومت عربستان مطابق شیوه و سیره حکومت پیامبر(ص) نیست.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری