کد خبر: 9096

بارندگی های مطلوب در مهرماه امسال سبب افزایش ۱۵ سانتی متری ارتفاع آب دریاچه ارومیه شده است .

به گزارش قم خبر ، رئیس محیط زیست طبیعی اداره کل حفاظت محیط زیست آذربایجان غربی گفت: بارندگی های مطلوب امسال آبی که در مقایسه با مدت مشابه سال قبل افزایش بسیار چشمگیری نشان می دهد باعث شده تا سطح آب دریاچه ارومیه با این افزایش به ۱۲۷۰ ممیز ۲۹ متر برسد.

حمید رعناقد افزود: با وجود اینکه تراز فعلی آب دریاچه ارومیه در مقایسه با مدت مشابه پارسال همچنان پنج سانتیمتر کاهش نشان می دهد ولی بارندگی های اخیر شادابی و طراوت خاصی به جزایر اطراف این دریاچه بخشیده است.

وی گفت : تراز اکولوژیک و لازم برای این دریاچه را ۱۲۷۴ متر اعلام کرد.

رعنا قد افزود: افزایش بارش در جزایر دریاچه ارومیه ظرفیت آب انبارهای ذخیره آب برای گونه های جانوری دریاچه تکمیل شده و رشد علوفه در جزایر دریاچه افزایش یافته است.

رئیس محیط زیست طبیعی اداره کل حفاظت محیط زیست آذربایجان غربی با اظهار رضایت از بارش های خوب چند هفته اخیر گفت: در این مدت به طور متوسط بیش از ۵۰ میلیمتر بارندگی در سطح استان به ثبت رسیده است. بارندگی های مطلوب همچنین موجب احیای تالاب ها و آبگیرهای استان شده و بر شمار پرندگان مهاجر ساکن در این تالاب ها افزوده است.

بارندگی در آذربایجان غربی که به طور متناوب از ابتدای فصل پاییز در این استان آغاز شده است موجب شادی مردم و بویژه کشاورزان شده است.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری