کد خبر: 9094

از اول آبان ماه، با گردش به راست رانندگان در چهار راهها با جدیت بیشتر و جریمه و نمره منفی برخورد می شود.

به گزارش قم خبر ، سرهنگ عین الله جهانی رییس مرکز اطلاع رسانی پلیس راهور تهران بزرگ گفت: در تقاطع هایی که مسیرهای جداگانه ای برای گردش به راست در نظر گرفته نشده است، رانندگان به هنگام قرمز بودن چراغ راهنمایی باید در پشت خط ایست، توقف کنند.

وی گفت: گردش به راست علاوه بر تخطی به حقوق عابرین پیاده موجب بی نظمی در تردد خودروها می شود بنابراین جریمه یک میلیون ریالی که توسط پلیس یا دوربین کنترل تخلف صادر می شود و ۵ نمره منفی برای خودروی شخصی و ۱۰ نمره منفی برای خودروهای عمومی و سنگین در انتظار رانندگان متخلف است .

سرهنگ جهانی گفت: براساس ماده ۱۰۲ آیین نامه راهنمایی و رانندگی مصوب سال ۱۳۸۴؛ در تقاطع هایی که مسیر جداگانه گردش به راست با جدول یا خط کشی تعبیه نشده است در هنگامی که چراغ راهنمایی قرمز است و رانندگان قصد گردش به راست را دارند با رعایت احتیاط و حق تقدم عبور وسیله نقلیه و پیادگانی که با چراغ سبز در حال عبور می باشند مجاز به گردش به راست هستند.

وی با اشاره به اطلاع رسانی مناسب در این زمینه به شهروندان، گفت: آموزش و اطلاع رسانی در این خصوص به نحو کاملی صورت پذیرفته و شهروندان دقت لازم در مورد رعایت این قانون را به عمل آورند.

رییس مرکز اطلاع رسانی پلیس راهور تهران بزرگ با اشاره به نقش مهم شهروندان در اجرای این قانون ،از آنان تقاضا کرد تعامل لازم را برای اصلاح رفتارهای غلط و استقرار نظم و آرامش در گذرگاه عابر پیاده با پلیس داشته باشند.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری