کد خبر: 8751

دهیار روستای طایقان:

دهیار روستای طایقان گفت: بیکاری، نبود فضای سبز، نبود درمانگاه در این روستا مهمترین مشکل اهالی طایقات است.

مهدی لطفعلی خانی در گفت و گو با خبرنگار قم خبر با اشاره به مشکلات این روستا، اظهارکرد: به دلیل نزدیک بودن روستای طایقان به شهر و موقعیت مهاجرپذیری ،امکانات رفاهی دراین روستا در حد مطلوب نیست.
 
وی سرانه فضای سبز برای هر نفر در این روستا را صفر دانست و دانست و افزود: قرار است در آینده بوستانی 6 هکتاری احداث شود که در حال حاضر اجرای این طرح در حال واگذاری زمین است.
 
دهیار روستای طایقان به وضعیت خانه بهداشت روستای طایقان اشاره کرد و گفت: تزریقات مهمترین  خدمات خانه بهداشت این روستا است که بعد از ساعت اداری تعطیل می شود.
 
لطفعلی خانیخاطرنشان کرد: دکتر برای ویزیت افراد مسن هفته ای یک روز از روستای قلعه چم از ساعت 11 تا 1 به طایقان می آید.
 
وی با اشاره به لزوم احداث درمانگاه در این روستا افزود: 2 هزار نفر جمعیت ساکن در این روستا، مسئولان را متعهد می کند درمانگاه مجهزی را احداث کنند.
 
دهیار روستای طایقان با اشاره به وضعیت بیکاری در این روستا بیان کرد: افراد با مراجعه به مسئولان برای احداث کارگاه در این روستا و ایجاد اشتغال برای جوانان با جوابی جز اینکه کارگاه را در شهرک شکوهیه قم احداث کنید روبرو نمی شوند.
 
لطفعلی خانی با بیان اینکه شرایط برای ایجاد اشتغال زایی در این روستا فراهم نیست، افزود: فقط 10 جوان طایقانی در 3 کارگاه (سرکه سازی ، موادشوینده و رب گوجه) احداث شده در این  روستا مشغول کار هستند و مابقی نیروها از شهر قم استخدام شده اند.
 
وی خاطرنشان کرد: بیشتر کوچه های این روستا آسفالت نشده است و مسئولان مربوطه وعده داده اند تا یکی، دو ماه آینده مشکل را حل کنند.
 
دهیار روستای طایقان از وجود سگ های ولگرد در روستای طایقان خبر داد و گفت: در روستا خدیجه خاتون یک نفر به دلیل وجود سگ های ولگرد به بیماری حاری دچار شد.
 
انتهای پیام/

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری