کد خبر: 8340

فرمانده قرارگاه پدافند هوایی با بیان اینکه از ابتدای سال تاکنون بیش از ۱۶۰۰ مورد اخطار هوایی داشتیم، گفت: حساسیت پدافند هوایی در مورد مناطق هسته‌ای بالا است و هر کس بخواهد از این اماکن عبور کند عواقب سختی برای او خواهد داشت.

به گزارش قم خبر به نقل از تسنیم: امیر فرزاد اسماعیلی فرمانده قرارگاه پدافند هوایی خاتم الانبیاء(ص) در جمع فرماندهان، مسئولان و کارکنان پلیس راهور تهران اظهار داشت: از جنگ جهانی دوم به بعد که حدود ۷۰ سال می‌گذرد نظم جهان شکل خاصی به خود گرفته است و چون بعضی از حکومت‌ها با مبنای دینی و اعتقادی شکل گرفته‌اند این به اصطلاح نظم را به چالش کشیده‌اند که این چالش به زعم ما حق است و حق باید در جای خود بنشیند اما دهکده جهانی اگر می‌خواهد که کدخداداشته باشد باید حداقل به اندازه اسم آن حرمت اجتماعی داشته باشد و حرف‌هایی که می‌زند و شعارهایی که می‌دهد تغییر نکند.

فرمانده قرارگاه پدافند هوایی گفت: ما باید بدانیم چه وظایفی در حوزه ارتقاء بخش سیاسی داریم و عملکرد متناسب با این بخش داشته باشیم و به فهم و درک قابل قبولی دست یابیم که لازمه این امر وحدت و همدلی است که اگر نباشد ممکن است وضع فعلی را هم از دست بدهیم.

وی افزود: غرب می‌گوید که به دنبال آزادی و حقوق بشر است اما چه آزادی که ازدواج منحوس همجنس‌بازان را قانونی می‌کند و چه حقوق بشری که کودک‌کشی می‌کند، با کشوری که معاهده نظامی می‌بندد و به آن کشور خیانت می‌کند و زندانهای مخفی در سراسر دنیا دارد و سلاح به کسانی می‌دهد که علیه زنان و کودکان بی‌گناه مورد استفاده قرار می‌دهند.

امیر اسماعیلی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به مشترکات پدافند هوایی با نیروی مقتدر انتظامی جمهوری اسلامی تصریح کرد: کنترل جاده‌های برون‌شهری و درون‌شهری از وظایف نیروی انتظامی است و کنترل راه‌ها و کریدورهای هوایی و مناطق حساس و حیاتی و هسته‌ای از وظایف قرارگاه پدافند هوایی است و حساسیت پدافند هوایی در مورد مناطق حساس و حیاتی و هسته‌ای چند برابری است و هر کس بخواهد از این اماکن عبور کند عواقب سختی برای او خواهد داشت.

امیر اسماعیلی افزود: برخورد قاطعانه پلیس با متخلف در پدافند هوایی هم وجود دارد به طوریکه از ابتدای سال تاکنون بیش از ۱۶۰۰ مورد اخطار هوایی داشتیم، یعنی اگر افسر جوان ما به یک اخطار بی‌توجهی کند آسمان کشور می‌شود مانند بعضی از کشورها که انواع هواپیماهای با سرنشین و بدون سرنشین بر فراز بدون اخذ مجوز پروار می‌کنند.

وی در خاتمه با بیان این مطلب که اگر امنیت جاده‌ها برقرار نبود کسی نیز اتومبیل نمی‌داشت، اظهار داشت: هدیه پلیس به مردم همگام با ارتقاء، بصرت، عمل و تکنولوژی همین مسیر امن است.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری